2048 karakterlik sifreye ragmen PDF duzenleme sifresi kirilabiliyor

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Musescore dahil hiçbir yerde bulunmayan bir eserin 5 sayfalik notasini piyanoya uyarladim, mus2 programiyla elektronik ortama gecirdim ve PDF'e donusturdum. Deneye deneye saatlerimi harcadigim eseri kullanima sunmadan once ustune filigran ekledim. Filigran kaldirilmasin diye Adobe Acrobat uzerinden duzenleme sifresi de koydum. Buraya kadar her şey guzel ancak bu sifreyi ne kadar kompleks yaparsam yapayim asagidaki site sifreyi aninda kiriyor ve bu beni deli ediyor. https://passwordsgenerator.net/ uzerinden 2048 karakterlik sifre olusturdum, buna ragmen bir şey degismedi. Kuantum bilgisayar falan kullaniyorlar herhalde, sifrenin kirilamamasi için yapabilecegim bir şey var mi acaba?
@429723, @bitwise, @24099, @Eray T hocalarim sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Site: Unlock PDF – Free Online PDF Password Remover

Değil 2048lik şifre 48lik şifre için bile yıllarca uğraşmak gerekiyor. Bir yerde bir eksik var.
Hocam isterseniz sifre koyup kirdirmayi deneyin. Bu islemi aninda yapmasi bruteforce ile falan degildir herhalde, su an icin en mantiklisi Davas'in dedigi gibi gomulu sifreyi ayiklamasi olarak gozukuyor. Bunu engellememin yolu yok sanirim.

PDF'in sayfalarını .jpeg olarak kaydet. Sonra o .jpeg dosyalarıyla yeniden PDF oluştur. Artık filigran kalkmaz.
Ekleme: Eski konuymuş, mesajı yazdıktan sonra fark ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı