24 ay taahhütlü internette cayma bedeli var mı?

eyüpcan49

Decipat
Daha fazla  
400 TL'ye 100Mbps TurkNet'e geçmek istiyorum ama şu an Türk Telekom 16 Mbps ADSL internete 380 TL veriyoruz. Önceden altyapı yoktu mecbur almıştık. Benim bildiğim kadarıyla 24 ay taahhüt'ü istediğimiz zaman hiçbir cayma bedeli olmadan iptal edebiliyoruz. Bu doğru mu?

Hayır doğru değil cayma bedeli ödemek zorundasın. Daha doğrusu cayma bedeli değil de Türk Telekom tabiri ile yansıttıkları indirim diyelim.

400 TL'ye 100Mbps TurkNet'e geçmek istiyorum ama şu an Türk Telekom 16 Mbps ADSL internete 380 TL veriyoruz. Önceden altyapı yoktu mecbur almıştık. Benim bildiğim kadarıyla 24 ay taahhüt'ü istediğimiz zaman hiçbir cayma bedeli olmadan iptal edebiliyoruz. Bu doğru mu?

Taahhüt varsa cayma bedeli adı altında alınan bir yaptırım mutlaka vardır. Türk Telekom'u arayıp ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Arkadaşın sorduğu, zamanında kanunda geçen "1 yıldan fazla süreli taahhütlerde tüketici cayma hakkı ödemeden istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir" maddesiydi.

Fakat bunun uygulandığını hiç görmedim. BTK'ya sorunca o imzalanmamış sözleşmeler için geçerli, imzanız varsa ödemek zorundasınız diyor. İmzalamazsak zaten niye cayma ödeyelim.

Benim anladığım firmalar o kadar güçlü ki bir şekilde bu yasağı deliyor, yine de Tüketici Hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı