2060 scum FPS düşmesi

overkilled

Hectopat
Merhaba, scum oyununda genel olarak 60-90 FPS arası gidip geliyorum. Ancak bazen yarım saniyelik takılmalar oluyor. Bundan daha kısa süren ama hissedilebilen takılmalar da yaşanıyor. Diğer oyunlarda pek fazla yaşadığım söylenemez. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Sistemim:
• RTX 2060 Advanced Edition 6 GB.
• AMD Ryzen 5 3500X.
• G.Skill 1x16 GB 3000MHz CL 16 RAM.
• ASUS B450M-K anakart.
• XPG 512 GB M.2 SSD.

XMP açtınız mı hocam?

Ek olarak işlemcinin ve ekran kartının sıcaklık değerlerine bakın. Olası yüksek ısılarda internetteki rehberlerden yararlanarak UV yapın. O rehberlerde genelde ortalama düzgün bir Volt değeri tavsiye edilir.

Eğer voltajdan kaynaklı değilse, fanları kontrol edin. Kasanızın hava almasına dikkat edin. Eğer kasanız mesh değilse meshe geçin.(Tabi ısı probleminiz varsa.)

Bknz: R5 3600 için 1.3V'nin tavsiye edilmesi.
XMP açtınız mı hocam?

Ek olarak işlemcinin ve ekran kartının sıcaklık değerlerine bakın. Olası yüksek ısılarda internetteki rehberlerden yararlanarak UV yapın. O rehberlerde genelde ortalama düzgün bir Volt değeri tavsiye edilir.

Eğer voltajdan kaynaklı değilse, fanları kontrol edin. Kasanızın hava almasına dikkat edin. Eğer kasanız mesh değilse meshe geçin.(Tabi ısı probleminiz varsa.)

Ek olarak diğer oyunlarda yaşadığınız bu droplar genellikle hangi durumlarda oluyor.

Hocam oyunda bende aynı sorundan şikayetçiydim oyun ekran kartını 1 saat falan sonra MSI Afterburner`ı açınız VRAM`i sonuna kadar kullanıyor oyunun optimizasyonu vb. çok sıkıntılı hocam

XMP açtınız mı hocam?

Ek olarak diğer oyunlarda yaşadığınız bu droplar genellikle hangi durumlarda oluyor.
Scum da yaşadığım dropların yeri ve zamanı yok. Diğer oyunlarda ise dediğim gibi pek problem yaşamıyorum. XMP nedir onu bilmiyorum sıcaklık durumu ise Scum'da değil ancak İnsurgency Sandstorm oyunununda 62 derece civarlarındaydı 65 i görmedim denebilir. Şunu da söyleyeyim benim kasamın fanları bozuldu sebebini de anlayamadım normal şekilde çalışırken bilgisayarı kapatmıştım sonraki sabah fanlar çalışmıyordu. Bende kasanın yan camını çıkararak kullanmaya devam ettim. Ama işlemci ve ekran kartının sıcaklığı bu şekilde bile anormal derecede artmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı