2060 sistemde Warband FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
RTX 2060, R5 3600 sistemde Warband oynuyorum. 2D görüntüde köylere falan bakarken FPS düşmesi oluyor sık sık 144'ten 130'a falan düşüyor. Genel olarak V-Sync açtığım bütün oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum. V-Sync kullanmamaya çalışıyorum fakat ekran tearing olduğundan kullanmak zorunda kalıyorum. Savaştayken falan sıkıntısız. Sorunu nasıl çözerim?

RTX 2060, R5 3600 sistemde Warband oynuyorum. 2D görüntüde köylere falan bakarken FPS düşmesi oluyor sık sık 144'ten 130'a falan düşüyor. Genel olarak V-Sync açtığım bütün oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum. V-Sync kullanmamaya çalışıyorum fakat ekran tearing olduğundan kullanmak zorunda kalıyorum. Savaştayken falan sıkıntısız. Sorunu nasıl çözerim?

Oyun eski olduğundan kaynaklanabilir. Sisteminiz Warband'ı çiğneyecek güçte bir sistem. Ondan pek takmayın bence.

Oyunla alakalı olabilir de V-Sync açtığım bütün oyunlarda 144'ten 130'a falan düşüyor. Haliyle FPS düşmesi oluyor. V-Sync kapatsam yağ gibi akıyor. Bu niye olabilir?

Bende de oluyor, mesela monitörüm 75Hz, V-Sync açtığım zaman 75 sabitleniyor, ama en basit oyunda ani bir harekette 60-65'e düşüyor sonra tekrar sabitleniyor. Normal geldi bana.

Geri
Yukarı