2060 sistem kesinti sonrası ağır oyunlarda kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Roket Hasan

Decapat
RAM
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Black 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
Toshiba OCZ TR200 480GB SSD Disk, Seagate Barracud
Ekran kartı
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6G GDDR6
Anakart
Gigabyte AX370M-Gaming 3 DDR4
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 6-Core
Normal şartlarda bilgisayarım çalışırken geçen gün yaşanan elektrik kesintisinden dolayı ağır oyunlar açarken (Cyperpunk, Bannerlord, God of War tarzı oyunlarda) bilgisayarım kendini kapatıyor sıcaklık olarak bir sıkıntı yok ama tam olarak nasıl çözebileceğimi bulamadım.

Dipnot: Mavi ekran almıyorum

Oyunu açarken hiç bir hata vermeden direkt güç gitmiş gibi her şey sönüp duruyorsa aşırı yüklenmeden ya da başka bir sebepten kısa devre yapıyor olabilir. Process Monitor ile bi rapor oluşturun derdim ama sanırım yapılamaz. Minidump kısmını kontrol ettiniz mi bir dosya var mı?

2 tane dmp uzantılı dosya var ama rar yapamıyorum hata alıyorum.
Oyunu açarken hiç bir hata vermeden direkt güç gitmiş gibi her şey sönüp duruyorsa aşırı yüklenmeden ya da başka bir sebepten kısa devre yapıyor olabilir. Process Monitor ile bi rapor oluşturun derdim ama sanırım yapılamaz. Minidump kısmını kontrol ettiniz mi bir dosya var mı?

dmp uzantılı dosyalarınız tarihi ne gösteriyor? Kapandığı tarihe denk geliyor mu?
İlk elektrik kesintisi yaşandığı zamanına denk geliyor (aralık ayında 2-3kez kesildi) gerçi o sıralar pek böyle ağır oyunlar oynamıyordum sadece EU4 oynuyordum ki onu da hala sıkıntısız bir şekilde açabiliyorum
27 Kasım ve 13 aralık hadi 13 aralık tamamda 27 kasım da bir şey olmadı sanırsam

Ekran kartı sürücünüzü güncelleyeceksiniz, bu yeterli.
Hata sebebi ekran kartı sürücüsü.

DDU ile sürücüyü kaldırıp en güncelini kurun.
Ekran kartına Afterburner ile OC yaptıysanız OC geri çekin.

Kaspersky kaldırın.

Geri
Yukarı