2060 Super Sisteme 144 Hz Monitör Alınır Mı?

Eren kaynar

Hectopat
Arkadaşlar 2060 Super ve 3600X alacağım. E bunun yanında da 144 Hz monitör almak istiyordum. Fakat bu 144 FPS altında akıcılık bozulması gibi sorunlar oluyormuş herhalde. Haliyle G-Sync pahalı. Ben bugüne kadar laptopta hep 60Hz monitör kullandım daha düşük FPS alınca öyle şeyler hissetmedim (belki de alıştığımdandır:D). Sizce 144 Hz alınır mı? Nasıl yapmalıyım?

Arkadaşlar 2060 Super ve 3600X alacağım. E bunun yanında da 144 Hz monitör almak istiyordum. Fakat bu 144 FPS altında akıcılık bozulması gibi sorunlar oluyormuş herhalde. Haliyle G-Sync pahalı. Ben bugüne kadar laptopta hep 60Hz monitör kullandım daha düşük FPS alınca öyle şeyler hissetmedim (belki de alıştığımdandır:D). Sizce 144 Hz alınır mı? Nasıl yapmalıyım?

144 Hz'de akıcılık sorunu gerçekten var. İmzama attığım sistemde Zula oynarken FPS V-Sync ile 144 sabitken ağır bombalama, sis ve basma anlarında anlık 110-120'lere düşebiliyor. Düştüğü anda hissediyorsun 144 Hz'in sorununu. Ama geçtiğim günden beride çok memnunum bana bayağı bir yaradı ve optimizasyonu sıkıntılı olmayan oyunlarda çok güzel iş görüyor. Zula'nın optimizasyonu o kadar berbatki RTX 2070'li bilgisayarda bile düşük ayarlar 1080P çözünürlükte 160 FPS'i geçemedim. O yüzden 144 Hz alırken oynadığın oyunların optimizasyonu çok önemli dostum. Dikkat ederek al onun haricinde pek bir sorun yaşamazsın.

144 Hz'de akıcılık sorunu gerçekten var. İmzama attığım sistemde Zula oynarken FPS v-Sync ile 144 sabitken ağır bombalama, sis ve basma anlarında anlık 110-120'lere düşebiliyor. Düştüğü anda hissediyorsun 144 Hz'in sorununu. Ama geçtiğim günden beride çok memnunum bana bayağı bir yaradı ve optimizasyonu sıkıntılı olmayan oyunlarda çok güzel iş görüyor. Zula'nın optimizasyonu o kadar berbatki RTX 2070'li bilgisayarda bile düşük ayarlar 1080P çözünürlükte 160 FPS'i geçemedim. O yüzden 144 Hz alırken oynadığın oyunların optimizasyonu çok önemli dostum. Dikkat ederek al onun haricinde pek bir sorun yaşamazsın.

Şey 144 Hz'yi Vatan'dan alacağımda bir bakıp ne önerirsiniz? Ve bu sorun çok rahatsız ediyor mu? Alışılır mı veya ben zaten 60Hz'lik laptopta daha az FPS ile herhalde bunu yaşamışımdır?

Şey 144 Hz'yi Vatan'dan alacağımda bir bakıp ne önerirsiniz? Ve bu sorun çok rahatsız ediyor mu? Alışılır mı veya ben zaten 60Hz'lik laptopta daha az FPS ile herhalde bunu yaşamışımdır?

MSI G241 aldım, memnunum. 144 Hz 1 ms ve IPS panel. Alışma durumunuza bir şey diyemem.

Bidiğim kadarıyla MSI Optix'lere G-SYNC uyumu gelmişti. Sizin monitörde oluyor mu?
dostum hiç bilmiyorum, kaynağın linkini atarsan bakıp deneyebilirim. ekran kartım geforce rtx. bi dener testlerinide sana yazarım, ama bana geldiğini gördüğün kaynağı atarsan tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı