2060 Super vs 5700XT

• Konuyu başlatan FreeX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 283

FreeX

Centipat
Arkadaşlar topladığım sistemime ekran kartı konusunda kararsız kaldım. Dün internette dolanırken 3.400 TL'ye stokta 5 adet var yazısı varken, sonuncusunu alabildiğim MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming X ekran kartını satın almış bulundum. Ama nedense hala kararsızım. Acaba Sapphire markasının 5700XT Pulse modelini mi alsam? Tavsiyeniz doğrultusunda 2060S GX'i iade edebilirim.

Sistem ana parçaları:

R7 2700X
ASUS TUF 450M Pro Gaming
RBG 2x8 16 GB 3200 MHz CL16
RAM

Sizce 2060 Super Gaming X mi, yoksa Saphire 5700XT mi? İkisi de hemen hemen aynı fiyat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming X 2060S'i güzel fiyata almışsınız (bence). Hayırlı olsun. 5700XT almanız sonucu uçan kaçan bir FPS farkı olmayacak. Özellikle 1080P için kullanıyorsanız bence Gaming X 2060S'i iade edip 5700XT almanıza gerek yok. Ne kadar sevsem de AMD'i ekran kartı tarafında sorun yaşayanların bulunduğu da bir gerçek. Tabi şöyle de bir durum var; RX570 ile ilgili yüzlerce konular açıldı, Sapphire alınmaz denildi, herkese inatla önerdiğim kartı 7-8 aydır kendim kullanıyorum ve tek bir sorun yaşamadım. Kartım: Nitro+ RX570 4GB.

Ben 5700 XT Nitro+ kullanıyorum. Normalde 19.9.2 versiyonunu kullanıyodum diğer sürücülerde sorun olduğu için, 19.9.2’de hiç sorun yaşamadım. Bir kaç gün önce son sürücü olan 20.2.2 çıktı bunu deneyeyim dedim. Bir kaç gündür kullanıyorum sorun yaşamadım. Sorun yaşayan arkadaşlar varmış bu sürümde hala. Sürücü sorunları rahatsız etmeyecekse, sürücü sorunları düzelene kadar eski sürücülerle kullanmak senin için sıkıntı çıkarmayacaksa 5700 XT daha performanslı bir kart. Nitro+ veya Gaming X alabilirsen onları öneririm. Yoksa şu model de gayet iyidir. F/p ürünü;

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı