2060S OC Valorant'ta olması gerekenden düşük FPS veriyor

İDarkNess

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600 - Rog Strix 2060 Super OC - 8x2 3200 Mhz - B450M S2H
RAM
8x2 16 GB 2133 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 240GB M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX NVIDIA GeForce RTX 2060 Super OC8GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Amd Ryzen 5 2600x Six Core
Öncelikle selam. YouTube'da gezinirken şu videoya denk geldim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda göründüğü gibi 150 160 arası FPS veriyor sistem. Hem de GTX 1650 ile. Bende ise 2060 Super OC 8 GB var ancak bende neredeyse videodaki sistemle aynı FPS'i alıyorum. Sorun nedir acaba? Benim ekran kartım daha iyi. Neden aynı FPS'i alıyorum? Özellikle de videodaki sistemde en yüksek grafiklerde 150 160 arası FPS veriyor ben ise en düşük grafiklerde alıyorum bu FPS'i.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videoda göründüğü gibi 150 160 arası FPS veriyor sistem hem de GTX 1650 ile. Bende ise 2060 Super OC 8 GB var ancak bende neredeyse videodaki sistemle aynı FPS'i alıyorum. Sorun nedir acaba? Benim ekran kartım daha iyi. Neden aynı FPS'i alıyorum?

Hocam Valorant'ta ekran kartının çok bir etkisi yok asıl olay işlemci kısmında.

Videoda göründüğü gibi 150 160 arası FPS veriyor sistem hem de GTX 1650 ile. Bende ise 2060 Super OC 8 GB var ancak bende neredeyse videodaki sistemle aynı FPS'i alıyorum. Sorun nedir acaba? Benim ekran kartım daha iyi. Neden aynı FPS'i alıyorum?

Fark işlemci.

10105F ile R5 2600X aynı performansı vermez. Sen çok darboğaz yaşıyorsun, o daha az darboğaz yaşıyor. Valorant oynarken ekran kartın tahmini olarak %50-60 kullanılıyordur. Bu durumda RTX 4090 taksan da performansın yükselmez, GTX 1650 taksan da performansın düşmez.

Videoda göründüğü gibi 150 160 arası FPS veriyor sistem. Hem de GTX 1650 ile. Bende ise 2060 Super OC 8 GB var ancak bende neredeyse videodaki sistemle aynı FPS'i alıyorum. Sorun nedir acaba? Benim ekran kartım daha iyi. Neden aynı FPS'i alıyorum? Özellikle de videodaki sistemde en yüksek grafiklerde 150 160 arası FPS veriyor ben ise en düşük grafiklerde alıyorum bu FPS'i.

Valorant işlemciye yük bindiren bir oyundur. Ayrıca video neredeyse 1 yıllık o zamandan itibarewn gelen güncellemeler ile oyun daha da ağırlaşmış olabilir bu da FPS'e etki eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı