2060S termal macun yenilenmeli mi?

Aorus'larda o etiket konmuyor diyebiliyorum. Yani fabrikadan öyle çıkıyorlar ve evet, garantisi devam eden ürüne fiziksel müdahale ederseniz garanti dışı kalır.

Anladım o zaman yapmamak en iyisi teşekkür ederim herkese.

Garantisi varsa siz neden değiştirmeye çalışıyorsunuz ki? Servise yollayın, bakım ricasında bulunun.

Kendim yapmayı tercih ediyorum çok dikkatliyimdir bu şeylerde o yüzden takıntı diyebiliriz biraz. Ki zaten servise göndersem klimalı ortamda uzay montajda test edip gönderecekler sorun yok diye bende biliyorum ama demek istediğim bu kartın bu kadar ısındığını bilmiyordum serin bir kart diye aldım yani STRIX ve Gaming X gibi bir daha alır mıyım hayır ama.
Benim kartı aldığımda Ventus ve Windforce modelleri 3200TL'ye alınıyordu ben bu karta 4100TL verdim serin çalıssın STRIX ve Gaming X gibi diye bildiğim için yoksa neden alayım boşa vermiş olmam üzüyor yani sinir bozucu bir durum. Aynı değerlerde gider 900TL ucuza Windforce alırdım keşke öyle yapsaydım.

Kendim yapmayı tercih ediyorum çok dikkatliyimdir bu şeylerde o yüzden takıntı diyebiliriz biraz. Ki zaten servise göndersem klimalı ortamda uzay montajda test edip gönderecekler sorun yok diye bende biliyorum ama demek istediğim bu kartın bu kadar ısındığını bilmiyordum serin bir kart diye aldım yani STRIX ve Gaming X gibi bir daha alır mıyım hayır ama.
Benim kartı aldığımda Ventus ve Windforce modelleri 3200TL'ye alınıyordu ben bu karta 4100TL verdim serin çalıssın STRIX ve Gaming X gibi diye bildiğim için yoksa neden alayım boşa vermiş olmam üzüyor yani sinir bozucu bir durum. Aynı değerlerde gider 900TL ucuza Windforce alırdım keşke öyle yapsaydım.
Yetkili servisi arayıp bilgi alın o durumda. Macun değişimi garanti dışı bırakıyorsa yapmayın, markadan markaya değişebiliyor.

Aynı model kartın test videolarını izlediniz mi ? Onlarda sıcaklık değerleri neler ? Aynı kasayı kullanıyoruz, kasanın soğutması çok güzel. Bende de msi rtx 2060 super gaming x var, herkes 3 fanlı diye strix daha güzel soğutur diyordu fakat 2 fan ile strixten daha güzel soğutma sağlıyor. 2019 kasımında almıştım indirim ile 3200tlye iyi ki de almışım diyorum Msi şaşırtmıyor.

Aynı model kartın test videolarını izlediniz mi? Onlarda sıcaklık değerleri neler? Aynı kasayı kullanıyoruz, kasanın soğutması çok güzel. Bende de MSI RTX 2060 Super Gaming X var, herkes 3 fanlı diye STRIX daha güzel soğutur diyordu fakat 2 fan ile STRIX'ten daha güzel soğutma sağlıyor. 2019 Kasımında almıştım indirim ile 3200TL'ye iyi ki de almışım diyorum MSI şaşırtmıyor.

Testlerde 68-75 arası gördüm üstünü görmedim. Evet kasanın soğutmasına laf yok çok iyi zaten taktığım fanlarda standart fanlara göre çok güçlü ama yine de bir faydası olmadı boşuna masraf yaptım fanlara.
Bende bundan sonra STRIX ve Gaming X dışında kart almam.
Ben bir de 3200e Ventus Windforce alabiliyordum o zamanlar 2020'de buna gidip 4100 verdim Windforce ile aynı sıcaklık değerlerine sahip neredeyse ne deyim yani :D o kadar para verelim serin çalışsın diye bu ısınsın.
Ya bendeki sorunlu ama test ve oyunlarda hiç sorun yaşamadım sadece sıcaklık değerleri canımı sıkıyor o kadar.

Testlerde 68-75 arası gördüm üstünü görmedim. Evet kasanın soğutmasına laf yok çok iyi zaten taktığım fanlarda standart fanlara göre çok güçlü ama yine de bir faydası olmadı boşuna masraf yaptım fanlara.
Bende bundan sonra STRIX ve Gaming X dışında kart almam.
Ben bir de 3200e Ventus Windforce alabiliyordum o zamanlar 2020'de buna gidip 4100 verdim Windforce ile aynı sıcaklık değerlerine sahip neredeyse ne deyim yani :D o kadar para verelim serin çalışsın diye bu ısınsın.
Ya bendeki sorunlu ama test ve oyunlarda hiç sorun yaşamadım sadece sıcaklık değerleri canımı sıkıyor o kadar.
Aslında çok da fazla değil gibi değerler. Ha ama dediğin gibi üst model bi şey alıyorsan daha güzel sonuç bekliyorsun doğal olarak. Şimdi bi deneyeyim dedim, Metro Metro Exodus - Enhanced Edition da full ayarlarda rtx açık şekilde 64 dereceyi geçmedi kart. Ben kasımda Black friday zamanı vatanda kdv indirimi vardı o zaman almıştım komple sistemi. Strixi bilmem ama ben Msiden şaşmam :D Bundan önce msi gtx960 gaming 2g almıştım. 6 sene oldu hala 60 dereceyi geömiyor kart.
Merak ettim bir de FurMarkı deniycem. 63 dereceye kadar çıktı max. Fanlar da %33-34te çalıştı en yüksek sıcaklıktayken.

Son düzenleme:
Aslında çok da fazla değil gibi değerler. Ha ama dediğin gibi üst model bir şey alıyorsan daha güzel sonuç bekliyorsun doğal olarak. Şimdi bir deneyeyim dedim, metro Metro Exodus - enhanced Edition da Full ayarlarda RTX açık şekilde 64 dereceyi geçmedi kart. Ben kasım'da Black Friday zamanı Vatan da KDV indirimi vardı o zaman almıştım komple sistemi. STRIX'i bilmem ama ben MSI'den şaşmam :D bundan önce MSI GTX960 GAMING 2G almıştım. 6 sene oldu hala 60 dereceyi geömiyor kart.
Merak ettim bir de FurMark'ı deneyeceğim. 63 dereceye kadar çıktı Max. Fanlar da %33-34'te çalıştı en yüksek sıcaklıktayken.

Evet değerler çok değil ama işte o kadar ekstra para verdim serin çalışması için ben o fazladan 900TL'ye sıvı soğutucu alabilirdim, işlemciyi rtyzen5 5600X e yükseltebilirdim, keşke öyle yapsaymışım hay aklıma varya ama bilemezdim böyle ısınacagını diye teselli etmeye çalışıyorum kendimi.
Nasıl ya o fan hızında o değerler mükemmel işte bende o değerlere yakın değerler bekliyorum dev gibi 3 fanlı kart hayvan gibi yani gel görki ısınıyor, zaten ben STRIX ve Gaming X ile eşdeğer olduğu için aldım bir de yalan yok tasarım olarak içlerindeki en güzeli bu diyebilirim.
Ama bir daha bende tercih etmem bir ders oldu bana.

Evet değerler çok değil ama işte o kadar ekstra para verdim serin çalışması için ben o fazladan 900TL'ye sıvı soğutucu alabilirdim, işlemciyi rtyzen5 5600X e yükseltebilirdim, keşke öyle yapsaymışım hay aklıma varya ama bilemezdim böyle ısınacagını diye teselli etmeye çalışıyorum kendimi.
Nasıl ya o fan hızında o değerler mükemmel işte bende o değerlere yakın değerler bekliyorum dev gibi 3 fanlı kart hayvan gibi yani gel görki ısınıyor, zaten ben STRIX ve Gaming X ile eşdeğer olduğu için aldım bir de yalan yok tasarım olarak içlerindeki en güzeli bu diyebilirim.
Ama bir daha bende tercih etmem bir ders oldu bana.
Diyorum ya Msi bu işi cidden iyi yapıyor, ben soğutmasından da performansında da çok memnunum. Ne fanları çalışıyor adam akıllı ne de sıcaklığı artıyor. Tasarım görecelidir fakat çok güzel bir hiledir :) Strix 3 fanlı şaşalı diye onu tercih edenler var, Msi de çok şık fakat daha sade. Sonuçta babamın oğlu değil ama adamlar hakkını veriyor ürünün. Ha bi de ben aldığımda kampanya varmış sonradan öğrendim, anakart ve ekran kartı için 360 lira civarı steam kodu verdi msi sağolsun :D
Ama sıkma canını. Sonuçta işini görüyor bi sorun da çıkarmıyor. Elbet fiyatına göre performansını daha iyi bekliyorsun ama pişman olma boşver. Güle güle uzun yıllar boyunca kullanırsın inşallah.

Diyorum ya MSI bu işi cidden iyi yapıyor, ben soğutmasından da performansında da çok memnunum. Ne fanları çalışıyor adam akıllı ne de sıcaklığı artıyor. Tasarım görecelidir fakat çok güzel bir hiledir :) STRIX 3 fanlı şaşalı diye onu tercih edenler var, MSI de çok şık fakat daha sade. Sonuçta babamın oğlu değil ama adamlar hakkını veriyor ürünün. Ha bir de ben aldığımda kampanya varmış sonradan öğrendim, anakart ve ekran kartı için 360 lira civarı Steam kodu verdi MSI sağ olsun :D
ama sıkma canını. Sonuçta işini görüyor bir sorun da çıkarmıyor. Elbet fiyatına göre performansını daha iyi bekliyorsun ama pişman olma boş ver. Güle güle uzun yıllar boyunca kullanırsın inşallah.

Sizin adınıza çok sevindim vallahi çok güzel denk gelmiş hepsi, teşekkür ederim güzel günlerde kullanın sizde.

Geri
Yukarı