2060S'i satıp 3060 alınır mı?

Yaklaşık 1 ay önce RTX 2060 Super Ventus GP OC kartını aldım. Sistemi de 5 gün önce topladım. Ama sanırım önümüzdeki ay 3060 serisi çıkacaķ. Açıkçası biraz kararsız ve pişman hissediyorum. Sizce şimdi bu kartı değerine satıp 3000 serisine yönelmeliyim.

Yaklaşık 1 ay önce RTX 2060 Super Ventus GP OC kartını aldım. Sistemi de 5 gün önce topladım. Ama sanırım önümüzdeki ay 3060 serisi çıkacaķ. Açıkçası biraz kararsız ve pişman hissediyorum. Sizce şimdi bu kartı değerine satıp 3000 serisine yönelmeliyim.

Bende PS5 çıkarken PS3 aldım. Ve pişman değilim. Çünkü ihtiyacımı karşılıyor. Eğer ekran kartında sorun yoksa ve işini görüyor ise kullan.

Bende PS5 çıkarken PS3 aldım. Ve pişman değilim. Çünkü ihtiyacımı karşılıyor. Eğer ekran kartında sorun yoksa ve işini görüyor ise kullan.
Kart benim işimi görüyor doğrusu
3060 2021'den önce çıkmaz gibi çünkü 2080 2018 de, 2060 da 2019 da çıkmıştı. İşini görüyorsa gerek yok ama yetmiyor diyorsan bir kaç ay bekle ve 3060 al. Ayrıca ben hala 1060 kullanıyorum, 3060 çıktı. :)
O zaman belki birkaç yıl sonra yükseltme yaparsam alırım

Beğenmemek değil 3000 serisi yeni olduğundan bilgisayarı daha uzun süre götürebileceğini düşünüyorum.

Zaten şu an kartı satsanız dahi içinde grafik birimi olmayan işlemciniz varsa (örneğin Ryzen 5 3600.) görüntü alamazsınız. İdarelik ekran kartı almak da fazladan masraf olur çünkü şu an ikinci el kartlar ne kadar kötü de olsa çok pahalı. Yani ocak veya şubata kadar bekleyip o zaman 3060 çıkınca fiyatına ve performansına göre karar verebilirsiniz. 10 serisi dahi ucuza satılmıyorken 20 serisini rahatça satarsınız diye düşünüyorum. Ama performans olarak değecek kadar fark olmazsa uğraşmaya değmez. Ayrıca 2060 Super, 2080 gibi eski bir kart değil. Geçen sene temmuz gibi çıkmıştı hatırladığım kadarıyla.

Tabi 3060 çıkış tarihi de tam belli değil. Daha erken de çıkabilir.

Son düzenleme:
Bende EVGA 1070 var hâlâ işimi görüyor. İşlemciniz ne bilmiyorum ama darboğaz olmaması için işlemci değiştirmek te gerekebilir.

Şu an 3060 açacağı oyunları 2060'ta rahat şekilde açacak belki 4060 5060'lar falan çıkacağı zaman ekran kartı değiştirmen gerekebilir.

Ekim'den önce satın. Kasım gibi kart çıkarsa Black Friday indirimlerinde ucuza alırsınız bence değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı