2070 Super'den 3070-3080'e geçmeli miyim?

Osman'lı bilgisayar? Tamam.

Böyle abidik gubidik yerlerden almayın dostum. Açılmış kart, sorunlu kart vs. Gelme olasılığı çok yüksek. Tek bir yer 4800TL'ye satıyor o kartı. Düşündürücü!

Gene ortlama fiyatları 5400TL ile 6000TL arasında.

Aynı kartın 2080 Super'i de 8400TL'den başlıyor işte.

Benim dediğim zamandan bir süre önce Amazon'da satılıyordu.

Osman'lı bilgisayar? Tamam.

Böyle abidik gubidik yerlerden almayın dostum. Açılmış kart, sorunlu kart vs. gelme olasılığı çok yüksek. Tek bir yer 4800TL'ye satıyor o kartı. Düşündürücü!

Gene ortlama fiyatları 5400TL ile 6000TL arasında.

Aynı kartın 2080 Super'i de 8400TL'den başlıyor işte.

Anlatmak istediğim buydu. Teşekkürler.

Aynı durumdayım ama şikayetçi değilim. 3070lerin çıkmasına 1 gün kala gittim msi 2070s trio aldım. Pişman değilim. Onu bekle bunu bekle, stok sıkıntısı, yeni ürünlerde sorun yaşama olasılığının yüksek olması, Özel tasarım kartların pahalı olması, her modelin bulunmaması yani msi alacaksın ama daha piyasada yok gibi. Palit var inno3d var. O markalar kötü demiyorum ama bn msi almak istiyorum. Bakın şöyle bir algı oluştu ki bence çok yanlış. Önceden böyle birşey yoktu. Fps yüksek mi düşük mü? Herkesin tek derdi fps olmuş. 60 fps altına düşmediği sürece pek sorun olmuyor oyunlarda. Önceden kart oyunu çalıştırsın akıcı oynatsın yeterdi. Kimse fpsye bu kadar takılmazdı. 2070s dediğin kart öyle uyduruk bir kart değil. Ki overclock yaparak kullanıyorum. Sorun yaşamadım. 144-240 fps verse oyunda ne değişecek. Walla ben pek fark görmüyorum. 1080p 144hz monitör kullnıyorum. Oynadıgım tüm oyunları genellersem ortalama 60-144 arası fps alıyorum ve yetiyor. Öncelikle pcden afterburner ve benzeri fps göstern programları silin. Ultra ayarlarda baktın kasıyor biraz ayar düşür keyfine bak :) artık teknoloji iyice hızlandı. Yetişmek zor. İşimizi göreni değil en iyisine yada daha iyisine yönelmeye çalışıyoruz. Bana biraz gereksiz geliyor o kadar masraf. 3070 8-9bin civarında fiyatlarda şu an. 2070s yi 4 bine sattın diyelim. Üzerine bir 4 bin daha koyup 3070 almak akıl işimi değil mi kararını sen ver. Gtx9xx veya gtx10xx serisinden gelmiş olsan tmm değişiklik yap ama 2070s den 3070 çok gerekli bi değişiklik değil.

3070-80 alacağınız bütçeye konsol almak daha mantıklı olur. Bana göre orta-üst segment PC artı konsol en iyi ikilidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı