2070 Super'li sistem tavsiyesi

Bütçe
10-12

Aliyenes

Femtopat
Bu işten çok anlamadığım için bir arkadaşımla topladığım sisteme fikir almak için bu konuyu açtım. Cevapları eğer bana göre değil de herhangi birine anlatır gibi anlatabilirseniz, bu soru herkesin işine yarayabilir? Şimdiden çok teşekkürler yardımcı olan, olmayan herkese. Sistemi sadece oyun için kullanmayacağım. AutoCAD, netcad tarzı programlar ve belki de yayın için kullanmayı düşünüyorum. Bütçem 10-12 arası
Düşündüğüm malzemeler şöyle;

Kasa: Corsair 275R airflow beyaz
Ekran kartı: Gigabyte Aorus 2070 Super
İşlemci: Ryzen 5 3600
Anakart: ASUS Prime B450 PLUS
Monitör: Gamepower GPRBP27C144
RAM: Kingston HyperX 3600MHz CL17
SSD: XPG SX8100

PSU olarak 3 seçenek var aklımda fikirlerinizi merak ediyorum

İçindeki herhangi bir malzeme hakkında olumlu-olumsuz yorumunuz olursa lütfen yazın.

Bütçeniz yetiyor ise 3600X yerine 3700X tercih etmenizi öneririm.

X570 bence şart değil. Önerim sırasıyla B450 Tomahawk MAX > Gaming Plus MAX > A-PRO MAX. Bu anakartların VRM'leri aynı; VRM soğutmaları farklıdır. B450-A PRO MAX alsanız da 3700X de asla üzmez.

SSD olarak NVMe'nin ne işe yaradığını ve sizin işinize yarayıp yaramayacağına bakmanızı öneririm. Bütçe yeter ise birincil önerim 860EVO 500GB yanına 2TB Seagate HDD olur ancak tamamen SSD isterseniz de SATA SSD'ler arasında boyut/fiyat/kalite çizgisinde 1TB QVO modeli güzel tercihtir. NVMe işinize yarayacaksa da 970 EVO > MP510 > SX8200PRO tercih edilebilir. SATA SSD ve NVMe için Samsung'dan öte marka yoktur .net!

PSU olarak 900TL altına 650W Focus Plus güzel giderdi ancak bu kadar abartmaya gerek var mı o da tercih meselesi. Sonuçta tüm gücü PSU sağlayacak. FSP Hydro F/P bakımından üzmez ve yeterince kaliteli. HP 650 Gold GD modeli de tercihler arasına alınabilir.

NOT: Sinerji sihirbazdan parça bazlı öneri için topladım. Farklı yerlerden indirim kovalayarak 500-800TL'e kadar daha uygun fiyata alınabilir gibi gibi.

Ayrıca 3700X alınırsa da güzel bir hava soğutma ile desteklenmesini öneririm.

Pc Toplama Sihirbazı

1593288364675.png

Geri
Yukarı