2070S için işlemci önerisi

Peki sizce darboğaz yapmayan 3500X neden darboğaz yapmaya başladı sizce ? 5600 yeterli olmaz mı ?

Oynadığın oyuna göre 6/6 işlemci yetersiz kalıyordur. Maalesef 3500X'de SMT bulunmuyor ve 6 izlek günümüz oyunları için sınırda. Abartı önerilere takılma Ryzen 5600 senin için fazlasıyla yeterlidir.

Diğer yandan RAM hızlarını da kontrol edebilirsin, düşük RAM hızı Ryzen performansını geri çeker. 3200Mhz yerine 2133Mhz'e düşmüş olabilir.

Basiti var fanları iptal et dene PSU yetiyormu yetmiyormu anlarsın.
Fanları iptal etmeyi bilmiyorum :D
Oynadığın oyuna göre 6/6 işlemci yetersiz kalıyordur. Maalesef 3500X'de SMT bulunmuyor ve 6 izlek günümüz oyunları için sınırda. Abartı önerilere takılma Ryzen 5600 senin için fazlasıyla yeterlidir.

Diğer yandan RAM hızlarını da kontrol edebilirsin, düşük RAM hızı Ryzen performansını geri çeker. 3200Mhz yerine 2133Mhz'e düşmüş olabilir.
Daha az önxe biosu güncelledim 3200 mhzde ramlar

Peki msi b450 a pro max a 5600 taksam bi sorun çıkar mı peki ?

Bi tahminim var doğru mu emin değilim ama ben kasa aldım 1 ay önce td500 kasa 4 fanlı geliyodu ben 3 tane daha taktırdım 7 tane fan var psu 600 w acaba psu ekran kartıns yetmiyor mu acaba ?
Buna MSI Afterburner üzerinden bakabilirsin. 600W bu sisteme fazla bile zaten, bakmana gerek yok. Nasıl bakacağını açıkladım sadece. 3500X, 6/6 bir işlemci olduğu için yetmiyor. Abartı önerileri dikkate alma, 5600 AMD tarafında F/P bir işlemci. Ona göz atabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı