2070S LoL düşük FPS

kado1082

Picopat
2070 Super ekran kartım.
R7 3700X işlemcim var.
16 RAM
Sorun şu LoL'de 2K da en yüksek ayarlarda 90-110 FPS arası. Valorant'ta en düşükte 120-200 arası, LoL'de 1.7 GB VRAM kullanıyor Valorant'ta da aynı sayılır. Ancak diğer oyunlarda hiçbir sorun yok hele ki hikaye oyunlarında hiç sorun yok. Durum bu.
Benim düşündüğüm RAM'lerim normalde 3200 MHz fakat ben XMP açmadım. Yani 2133 MHz'de çalışıyor. Bunun sebebi ise ben mavi ekran yiyordum durmadan İtopya'ya gittim dediler ki MSI Afterburner sil ve XMP kapa düzelir dediler. Kapadım ben de. Sizce bundan olabilir mi yoksa sebebi başka bir şey mi? (Ayrıca sizce RAM'lerin XMP açmak sebep olur mu mavi ekrana).

Ryzen işlemciler yüksek hızlı RAM sever ve XMP kapamak performansı aşırı etkiler. LOL, Valorant gibi oyunlarda işlemcinin tek çekirdek performansı önemli ve bu durumda işlemcin yavaş kalıyor. Bence İtopya ile konuşun. XMP hızlarını görmeyen RAM sorunludur. Değişim talep edin.

Boot menüden RAM'leri yüksek frekansa alın eğer Full ayarlarda 60-75 FPS alıyorsanız oyunlarda FPS ekran kartı driver üzerinden sabitleme açıktır iyi günler.

Ryzen işlemciler yüksek hızlı RAM sever ve XMP kapamak performansı aşırı etkiler. LoL, Valorant gibi oyunlarda işlemcinin tek çekirdek performansı önemli ve bu durumda işlemcin yavaş kalıyor. Bence İtopya ile konuşun. XMP hızlarını görmeyen RAM sorunludur. Değişim talep edin.

RAM'lere test yaptım Recep Baltaş yardım etti. Ve bozuk çıktı garantiye yolladık hiçbir sorun yokmuş.
Ryzen işlemciler yüksek hızlı RAM sever ve XMP kapamak performansı aşırı etkiler. LoL, Valorant gibi oyunlarda işlemcinin tek çekirdek performansı önemli ve bu durumda işlemcin yavaş kalıyor. Bence İtopya ile konuşun. XMP hızlarını görmeyen RAM sorunludur. Değişim talep edin.

Bu arada bir de İşlemcimi 3.6 GHz kullanıyorum ısınmasın diye ama o çok fark yaratmaz sanırım.

RAM'lere test yaptım Recep Baltaş yardım etti. Ve bozuk çıktı garantiye yolladık hiçbir sorun yokmuş.

Bu arada bir de İşlemcimi 3.6 GHz kullanıyorum ısınmasın diye ama o çok fark yaratmaz sanırım.
Bunların hepsi yarım saatte mi oldu?
Ben hiç bir şey anlamadım, açıklayabilir misiniz?

Bunların hepsi yarım saatte mi oldu?
Ben hiçbir şey anlamadım, açıklayabilir misiniz?

Hayır 2 ay önce mavi ekran yiyordum günde 2 3 kez bende konu açtım. Recep Baltaş da hatalara bakarak RAM'lerine test yap dedi yaptım ve bozuk çıktı fakat garanti sorun yok dedi geri yolladı. İtopya'ya sordum mavi ekran sorununu XMP kapat MSI Afterburner sil dediler yaptım ve düzeldi. Ancak kafama hiç yatmamıştı zaten şimdi ise çözmeye çalışıyorum şu an XMP açtım şimdi test yapacağım bir daha.
İşlemciyi ise ilk PC aldığımda 6 ay önce 3.6 GHz çektim ısınmasın diye.
Boot menüden RAM'leri yüksek frekansa alın eğer Full ayarlarda 60-75 FPS alıyorsanız oyunlarda FPS ekran kartı driver üzerinden sabitleme açıktır iyi günler.

Nasıl sabitlemeyi kaldıracağım.
Test ettim 150-300 arası Valorant da artık. LoL'de ise ilk açıldığında oyun 400 de başlıyor sonra düşüyor genelde 130-170 arası.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı