2080 Ti çoğu oyunda düşük performans veriyor

Kayagrey

Hectopat
Hepinize merhaba arkadaşlar, sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum fakat çoğu oyunda düşük FPS sorunu ile karşılaşıyorum ve kasma sorunu ile. Sistemimde ısınma olmuyor ona rağmen bazı oyunları açıp oynayamıyorum bile oyunlarda aldığım değerler şu şekilde (Valorant düşük görüntü ayarları: 200-260, LoL 150-280, CoD Warzone en düşük ayarlarda bile oynayamadım kastığından dolayı, Apex Legends en düşük ayarlarda 50 FPS sabit alıyorum bazen düşünüyor) bu değerler bana gerçekten az geliyor bir sorun mutlaka olduğunu düşünüyorum. Eğer sistemde bir yetersizlik var ise değiştirmek istiyorum, o yüzden size danışıyorum. Sistem özellliklerim;

Corsair Crystal 570X RGB ATX mid Tower case.

ASUS STRIX Z270'e Gaming Intel Z270 soket 1151 DDR4 3866(O.C.)MHz ATX anakart.

Intel Core i7 6700K soket 1151 4.0GHz 8MB önbellek 14nm.

MSI GeForce RTX 2080 Ti Ventus 11g.

Hydro series™ H100i Pro RGB 240mm Liquid CPU cooler.

G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z DDR4 3000MHz CL16 1.35v Dual kit RGB LED RAM.

Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0

Seagate Barracuda 500 GB SATA 6gb/s hard disk.

Corsair RM850X 850W 80 Plus Gold Full modüler PSU.

Corsair SP120 RGB LED yüksek performans kontrol üniteli 120mm fan.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Anakart değişmezse:

Değişirse:

Değişirse:
Hocam yanlış anlamayın ama o anakart, 5800X'e küfür gibi olmuş.

Oyunları oynatmaz demedik ki, o ekran kartı darboğaz yapar o işlemciyle. Git araştır.
Darboğaz yapmaz demedim. :) Oyunları rahat oynatır dedim. Konu sahibinin aldığı FPS bu sisteme göre normal değil. O yüzden sorunun sebebi de işlemci değil. İlk mesajında sorunun sebebinin işlemci olduğunu yazmışsın.

Darboğaz yapmaz demedim. :) Oyunları rahat oynatır dedim. Konu sahibinin aldığı FPS bu sisteme göre normal değil. O yüzden sorunun sebebi de işlemci değil. İlk mesajında sorunun sebebinin işlemci olduğunu yazmışsın.
Sebebi gayet işlemci. Konu sahibi bir de düşük ayarlarda denemiş yük çok daha fazla biniyor işlemciye.

Yeni konular

Geri
Yukarı