Çözüldü 20'lik diş çekiminde hangi bölümden randevu almak gerekir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

576864

Kilopat
Makaleler
3
20'lik diş çekiminde devlet hastanelerinde hangi bölümden randevu almam gerekir ve diş çekimi işleminde neler oluyor? (deneyimi olan varsa anlatırsa çok memnun olurum)

Çözüm
Elbette ortodonti, ağız ve diş üzerine alınır ancak devlet hastanelerindeki doktorlar 20'lik dişi çekme konusunda nazlı oluyorlar. Eğer ki yaşadığın şehirde mevcutta bir üniversite hastanesine gitmeni öneririm. 20'lik dişlerim promlemliydi ve hepsini Hacettepe'de çektirdim. Benim alt yirmiliklerim büyüktü, dişi yerinden çıkarmadan önce 2'ye bölüp parça parça çektiler ve hatta intern doktor bu sırada bayılmıştı. Ancak üst 20'liklerim ise normal boyuttaydı ve oldukça kısa bir sürede çekip aldılar. Dişi çekince kestikleri eti geri dikiyorlar ve yaklaşık 1 hafta sulu gıdalar tüketmek gerekiyor.
Elbette ortodonti, ağız ve diş üzerine alınır ancak devlet hastanelerindeki doktorlar 20'lik dişi çekme konusunda nazlı oluyorlar. Eğer ki yaşadığın şehirde mevcutta bir üniversite hastanesine gitmeni öneririm. 20'lik dişlerim promlemliydi ve hepsini Hacettepe'de çektirdim. Benim alt yirmiliklerim büyüktü, dişi yerinden çıkarmadan önce 2'ye bölüp parça parça çektiler ve hatta intern doktor bu sırada bayılmıştı. Ancak üst 20'liklerim ise normal boyuttaydı ve oldukça kısa bir sürede çekip aldılar. Dişi çekince kestikleri eti geri dikiyorlar ve yaklaşık 1 hafta sulu gıdalar tüketmek gerekiyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Peki hocam 20'lik dişlerin hepsini çektirmek ne kadar mantıklı ve hepsini bir anda mı yapıyorlar.(çekim işlemini) Benim üst taraftaki 1 dişim çap diğerleri normal yerlerinde duruyor. Sağlık açısından ve ileride sıkıntı oluştururlar mı sizce?

Peki hocam 20'lik dişlerin hepsini çektirmek ne kadar mantıklı ve hepsini bir anda mı yapıyorlar.(çekim işlemini) benim üst taraftaki 1 dişim çap diğerleri normal yerlerinde duruyor. Sağlık açısından ve ileride sıkıntı oluştururlar mı sizce?

Çekilip çekilmemesine doktor karar veriyor aslında, aynı anda 4 dişide çekebileceklerini ancak enfeksiyon olmaması için genellikle tek tek çekim yaptıklarını söylemişlerdi.

Benim 20liğim çene cerrahisi ile çekildi. Hepsini aynı anda çektirmek bence mantıksız ve röntgene görede karar verilebilir. Eğer düz çıkarsa aldırmanin manası yok.

Hocam bugün universite hastanesine gittim. 20'lik dişler genel olarak sıkıntı vermiyorsa şu an için gerek yok dedi. Yine isteğe bağlı çekeriz dedi. Ben bir an için çok gerildim çektirmekten vazgeçtim. Sizce kötü mü etmişim. (farklı diş rahatsızlıklarımın varlığını ögrendim)

Yeni konular

Geri
Yukarı