21.200 TL'ye i5-12500 ve RX 6700 XT sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Sbez
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 62
  • Görüntüleme 3B
Bu bütçeye RX3070 Ti bile var ama sizin aradığınız ASUS, MSI gibi markalar yok.
Hocam içim rahat etmiyor söylediğiniz markalarda.. Yarın bir gün sıkıntı olursa çok fazla imkanım yok kart değiştirmeye yada arıza ile uğraşmaya.. İtopya hazır sistemlerde asusun 3060 larını 17 22 bin arası veriyordu geçtiğimiz günlerde ama yetişemedim. 3 kez sipariş verdim iptal ettim. Uğraşmaktan kafa kalmadı vallahi.. Sizin de başınızı ağrıttım kusura bakmayın

Hocam içim rahat etmiyor söylediğiniz markalarda. Yarın bir gün sıkıntı olursa çok fazla imkanım yok kart değiştirmeye ya da arıza ile uğraşmaya. İtopya hazır sistemlerde ASUS'un 3060'larını 17 22 bin arası veriyordu geçtiğimiz günlerde ama yetişemedim. 3 kez sipariş verdim iptal ettim. Uğraşmaktan kafa kalmadı vallahi. Sizin de başınızı ağrıttım kusura bakmayın
Ben biraz sizi fazla düşünceli gördüm. Galax, PNY/Gainward, Zotac bunlar hep Global pazarda yer etmiş markalar. TR piyasasında duyulmamış olmaları onları kötü yapmıyor. Hatta gidin Google'a Galax HOF yazın. ASUS ROG falan yanında hikaye kalır.

Benim size tavsiyem bazı bilinenlerin önüne geçmenizdir. Bu konuda da kendinizi eğitin. Araştırın. Daha çok ödeme yapmak size her daim avantaj getirmeyebiliyor. O bütçeyi dengeli dağıtmak özellikle ülkemizde daha uzun ömürlü olmayı sağlayabiliyor. Yoksa RTX 3070 Ti parasına RTX 3060 satmaya çalışanlar var ki çok sıkıntı.

Son düzenleme:
Ben biraz sizi fazla düşünceli gördüm. Galax, PNY/Gainward, Zotac bunlar hep Global pazarda yer etmiş markalar. TR piyasasında duyulmamış olmaları onları kötü yapmıyor. Hatta gidin Google'a Galax HOF yazın. ASUS ROG falan yanında hikaye kalır.

Benim size tavsiyem bazı bilinenlerin önüne geçmenizdir. Bu konuda da kendinizi eğitin. Araştırın. Daha çok ödeme yapmak size her daim avantaj sağlamayabiliyor. O bütçeyi dengeli dağıtmak özellikle ülkemizde daha uzun ömürlü olmayı sağlayabiliyor. Yoksa RTX 3070 Ti parasına RTX 3060 satmaya çalışan satıcılarımız var ki çok sıkıntı.
Hocam nasıl düşünceli olmayayım, x sitesinde satıcı 2 kişiye kullanılmış ürün gönderdiği halde satış yapmasına izin veriliyor. Ekran kartı almış adam. 12. Günde sıkıntılı çıkmış, Hiç bir hatası olmadığı halde, iade kabul edilmediği gibi tamir için 2500 lira masraf çıkarmışlar. Asusun 3060 70 leri indirimle uyguna gelebiliyor son günlerde, başka seçeneğim olmadığı için mecburen bekleyeceğim.. Olmadı tek tek parça alıp bekleyeceğim.

Hocam nasıl düşünceli olmayayım, X sitesinde satıcı 2 kişiye kullanılmış ürün gönderdiği halde satış yapmasına izin veriliyor. Ekran kartı almış adam. 12. Günde sıkıntılı çıkmış, hiçbir hatası olmadığı halde, iade kabul edilmediği gibi tamir için 2500 lira masraf çıkarmışlar. ASUS'un 3060 70leri indirimle uyguna gelebiliyor son günlerde, başka seçeneğim olmadığı için mecburen bekleyeceğim. Olmadı tek tek parça alıp bekleyeceğim.
Ben bu forumda Amazon'un yurtdışı kanalı üzerinden ürün alıp boş kutu gelen kullanıcı gördüm. Bildiğiniz tüm güvenilir ya da köklü satıcılarla bile mahkemelik olanlara denk geldim. Kendi kasamı birkaç ay sonra servise gönderdim. Elektronikte bazı durumlardan kaçamazsınız. Şansınız varsa yaşamazsınız ama ihtimal her daim vardır. ASUS, MSI, Gigabyte fark etmiyor. Umarım gelecekteki alımlarınız sorunsuz olur. Lakin yineliyorum: Bir ekran kartına ederinden fazla para ödemeyin. O bütçeyi işlemciye, anakarta, güç kaynağına ya da kendinize harcarsınız.

Son düzenleme:
Ben bu forumda Amazon'un yurtdışı kanalı üzerinden ürün alıp boş kutu gelen kullanıcı gördüm. Bildiğin tüm güvenilir ya da köklü satıcılarla bile mahkemelik olanlara denk geldim. Kendi kasamı birkaç ay sonra servise gönderdim. Elektronikte bazı durumlardan kaçamazsınız. Şansınız varsa yaşamazsınız ama ihtimal her daim vardır. ASUS, MSI, Gigabyte fark etmiyor. Umarım gelecekteki alımlarınız sorunsuz olur. Lakin yineliyorum: Bir ekran kartına ederinden fazla para ödemeyin. O bütçeyi işlemciye, anakarta, güç kaynağına ya da kendinize harcarsınız.
Teşekkürler hocam, son olarak söylediğiniz i5 12400f işlemciyi kesin olarak alacağım. Soğutucusu olan 3600 MHz ve üstünü destekleyen 3 4 yıl kullanabileceğim bir anakart tavsiye ederim eder misiniz veya bir kaç tane.. Z serilerinden olabilir. Twitch yayıncısı chocotaco Asus ROG Strix Z490-A LGA1200 anakartını kullanıyor. 2933 mhz sanırım, Ram ler Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 4x8GB, 3600 mhz, ne diyorsunuz bu duruma?

Teşekkürler hocam, son olarak söylediğiniz i5 12400F işlemciyi kesin olarak alacağım. Soğutucusu olan 3600 MHz ve üstünü destekleyen 3 4 yıl kullanabileceğim bir anakart tavsiye ederim eder misiniz veya birkaç tane. Z serilerinden olabilir. Twitch yayıncısı chocotaco ASUS ROG STRIX Z490-A LGA1200 anakartını kullanıyor. 2933 MHz sanırım, RAM'ler Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 4x8GB, 3600 MHz, ne diyorsunuz bu duruma?
Bir geniş şekilde ele alalım:

-i5 12400F demiştim. i5 12500 almayın. O fiyat farkına değmiyor.
-12. Nesil ile Intel'in 600 serisi anakartlarını kullanabiliyorsunuz. 400 serisi anakartlar bu denklemin dışında kalıyor.
-F serisi bir işlemciyi Z serisi bir anakart ile kombinasyon yapmaya hiç gerek yok. K/KF ibareli bir işlemciniz varsa Z690 bir anakartın anlamı olur.
-B660 bir anakart alabilirsiniz. DDR4 tabanlı yüksek Mhz RAM'ler için imkan sağlar.

Bir geniş şekilde ele alalım:

-i5 12400F demiştim. i5 12500 almayın. O fiyat farkına değmiyor.
-12. Nesil ile Intel'in 600 serisi anakartlarını kullanabiliyorsunuz. 400 serisi anakartlar bu denklemin dışında kalıyor.
-F serisi bir işlemciyi Z serisi bir anakart ile kombinasyon yapmaya hiç gerek yok. K/KF ibareli bir işlemciniz varsa Z690 bir anakartın anlamı olur.
-B660 bir anakart alabilirsiniz. DDR4 tabanlı yüksek Mhz RAM'ler için imkan sağlar.

Işlemci tamamdır hocam. Kalan parçalar hakkında müsaddeniz olursa fikrinizi sormak adına ara ara sizinle irtibat kurabileceğim bir yer var mı hocam? Kaza belasız bir sistem alabilmek için tecrübeniz bana çok fayda sağlar. Dilerseniz numara yazayım

Işlemci tamamdır hocam. Kalan parçalar hakkında müsaddeniz olursa fikrinizi sormak adına ara ara sizinle irtibat kurabileceğim bir yer var mı hocam? Kaza belasız bir sistem alabilmek için tecrübeniz bana çok fayda sağlar. Dilerseniz numara yazayım
Forumda böyle durumlar yasak. Siz x zaman dahilinde konu açın. Beni etiketleyin. Gördüğüm zaman yardımcı olmaya çalışırım. Benim dışımda da çok bilgili forum üyeleri var. En azından onlar görecektir.

Forumda böyle durumlar yasak. Siz x zaman dahilinde konu açın. Beni etiketleyin. Gördüğüm zaman yardımcı olmaya çalışırım. Benim dışımda da çok bilgili forum üyeleri var. En azından onlar görecektir.
Tamam hocam teşekkür ederim. Anakart modeliniz güzel ama soğutucusu olan bir model olsa daha iyi olmaz mı? Şunlar hakkında fikriniz nedir?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı