21.200 TL'ye i5-12500 ve RX 6700 XT sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Sbez
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 62
  • Görüntüleme 3B
Tamam hocam teşekkür ederim. Anakart modeliniz güzel ama soğutucusu olan bir model olsa daha iyi olmaz mı? Şunlar hakkında fikriniz nedir?

Seçiminiz F/P bir işlemci olduğu için anakart üzerinde sorun yaratacak kadar ısınamaz. Gücü belli. Bu açıdan mosfet soğutucusu şart değil.

-İlk paylaştığınız B660 ASUS anakartın satıcısı ikinci el ürünler sattığı yönünde yorumlar almış ve puanı çok düşük. Ben bu yüzden önermedim. Tercih sizindir.
-Bir adet H610 anakart paylaşmışsınız. Bu anakart için maksimum RAM hızı 3200 Mhz'dir.
-Tekrar bilgilere dönerseniz, 12. Nesil işlemciler ile 600 serisi Intel anakartları kullanabilirsiniz. 400, 500 serisi anakartlar kullanılamaz. Yorumunuzda bu ürünler var.

Seçiminiz F/P bir işlemci olduğu için anakart üzerinde sorun yaratacak kadar ısınamaz. Gücü belli. Bu açıdan mosfet soğutucusu şart değil.

-İlk paylaştığınız B660 ASUS anakartın satıcısı ikinci el ürünler sattığı yönünde yorumlar almış ve puanı çok düşük. Ben bu yüzden önermedim. Tercih sizindir.
-Bir adet H610 anakart paylaşmışsınız. Bu anakart için maksimum RAM hızı 3200 Mhz'dir.
-Tekrar bilgilere dönerseniz, 12. Nesil işlemciler ile 600 serisi Intel anakartları kullanabilirsiniz. 400, 500 serisi anakartlar kullanılamaz. Yorumunuzda bu ürünler var.
Benim acemiliğim hocam hoşgörün. Yeniden sorayım bütçeyi 3.500 e kadar çıkarırsak 12400f için önereceğiniz anakart yine aynı mı olur? Corsair 3600 Ram düşünüyorum. 3060 yada 70 ti, bu arada sabrınızı takdir ediyorum. Bu denli bilgi dolu biri bana bu kadar tahammül edebiliyor. Teşekkür ederim

Benim acemiliğim hocam hoşgörün. Yeniden sorayım bütçeyi 3.500'e kadar çıkarırsak 12400F için önereceğiniz anakart yine aynı mı olur? Corsair 3600 RAM düşünüyorum. 3060 ya da 70 Ti, bu arada sabrınızı takdir ediyorum. Bu denli bilgi dolu biri bana bu kadar tahammül edebiliyor. Teşekkür ederim.
Corsair'in hangi RAM'lerini düşünüyorsunuz? Görmek lazım. Bu bütçede ASUS, MSI bir B660 alsanız yeterlidir. Z690'ların fiyatları aşırı yüksek ve bu işlemci için anlamı yok. İsterseniz i5 12600 ile B660'ı kombinasyon yapabilirsiniz.

Corsair'in hangi RAM'lerini düşünüyorsunuz? Görmek lazım. Bu bütçede ASUS, MSI bir B660 alsanız yeterlidir. Z690'ların fiyatları aşırı yüksek ve bu işlemci için anlamı yok. İsterseniz İ5 12600 ile B660'ı kombinasyon yapabilirsiniz.
3600 2x8 düşünüyorum hocam, gücüm yeterse RGB olsun isterim. O kombinasyonu da denerim ama 3060 70 yada ti modellerini düşününce bütçe yetersiz kalıyor

Kingston'un 3600MHz için uygun fiyatlı güzel modelleri vardı RAM olarak. Overclock için Cruicible'da tercih edilebilir.

Anlaşılan benim ilk önce ekran kartı bulmam gerekiyor 3060 Ti 12 13 bin civarında, ve hazır sistem olmadıkça imkansız görünüyor, sizden ricam denk gelirseniz yazar mısınız bende her yerden takip ediyorum.

Neden AMD tercih etmiyorsunuz ki? 3060 Ti'den çok daha ucuz olan 6700XT daha iyi performans veriyor. Tavsiyem 12400F+B660+6750XT-6800 sistem toplamanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı