21.5'' 75HZ Monitör vs 23.6''-24'' 60HZ Monitör

21.5'' 75HZ Monitör vs 23.6''-24'' 60HZ Monitör

• 21.5'' 75HZ

Oy: 38 69,1%
  • 23.6''-24'' 60HZ

Oy: 17 30,9%

• Oy verenlerin toplamı
    55

ufoandaliens

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bu karşılaştırma bütçesi kısıtlı olan arkadaşlar için yararlı olabilecegini düşündüm. Bütçe sıkıntısı yaşıyan biri olarak sizce 21.5'' boyutunda ama 75 Hz bir monitör almak mı mantıklı yoksa 23.6'' veya 24'' gibi biraz daha büyük bir ekran 60 Hz bir monitör almak mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 24" daha mantıklı 60 Hz ile 75Hz farkını farketmeniz çok zor. Benim monitörüm bazen 60 Hz olarak ayarları sıfırlanıyordu Windows Update veya ekran kartı güncellemelerinden sonra ve hiç bir fark hissetmeden kullanmıştım epey bir süre. [emoji23] bence 15Hz'den ekran büyüklüğü için fedakarlık edilmesi daha mantıklı.

Bence 24" daha mantıklı 60 Hz ile 75Hz farkını farketmeniz çok zor. Benim monitörüm bazen 60 Hz olarak ayarları sıfırlanıyordu Windows Update veya ekran kartı güncellemelerinden sonra ve hiç bir fark hissetmeden kullanmıştım epey bir süre. [emoji23] bence 15Hz'den ekran büyüklüğü için fedakarlık edilmesi daha mantıklı.

Ama online oyunlarda fps'in önemli oldugu oyunlarda pubp gibi o 15 fps'in önemi büyük olmaz mı?

Ama online oyunlarda fps'in önemli oldugu oyunlarda pubp gibi o 15 fps'in önemi büyük olmaz mı?

Ekranın büyük olması zevk meselesi fakat. Çok büyük ekranlar gözü yorar. Hz kısmına gelirsek 15 Hz bile önemlidir. Akıcılığı değiştirir. Gözle fark edilmez ama akıcılık ne kadar artarsa göz yorgunluğu, bozukluğu en aza indirilir. Doktorlar bile 60 Hz monitör değil en az 75 Hz monitör seçin diyor. Göz bozukluğu ve yorgunluğunun önüne geçmek için önemli etkenler bunlar.

24 Inch o kadar büyük denebilecek bir ekran boyutu değil fakat 21 Inch bir oyuncu monitörü olarak küçük gelebilir. Ayriyetten monitörün teknolojileri Anti-Blue Light , Flicker Free gibi bunlar da göz sağlığı için önemli etkenler

Merhaba benim kullandığım monitör ASUS VG245H, kısaca 24 inç ve 75hz. Benim kişisel bir önerim yok açıkçası ama 21.5 inc benim gözümde gerçekten küçük. Gelelim 60-75 hz'e bu kişiden kişiye değişiyor olabilir ama ben 2-3 fps düşüşünü bile rahatlıkla fark edebiliyorum. Peki hangisini hangi duruma göre tercih etmek daha mantıklı olur? Eğer mevcut ayarlarınızı kısmadan 80-90 fps'nin altına düşmüyorsanız 75 hz mantıklı olabilir, sonuç olarak saniyede +15 kare fazladan görmek değerli bir özellik. Gelelim monitör boyutuna, 21.5 inc yani 54.61 cm ve 24 inc yani 60.96 cm. Bu fark örneğin PUBG gibi oyunlarda hedefi görmenizi kolaylaştırabilir yada genel kullanımda daha çok rahat ettirebilir. Tabi diğer monitör özellikleride fiyat konusunda değer teşkil ediyor. Tercih size kalmış.

23'6 Asus VP247H satıyorum bütçesi az olanlar için. 75HZ'dir 4 ay daha garantisi var ilgilenen varsa bunu yanıtlayabilir [emoji23]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı