21:9 Monitör FPS oyunları için uygun mu?

Daha fazla  
Merhaba 1000-1500 TL aralığında oyun amaçlı monitörlere baktığımda genellikle TN panel 75 hz nadiren 144 hz monitörler karşılamakta. Ancak benim en çok ilgimi çeken 21:9 ultrawide monitörler. 5 ms olması fark edilecek bir etki yapacağını pek sanmıyorum. 75 Hz seçmemin sebebi sistemimin yetersizliği. En büyük etkisi ise LG'nin görüntü anlamında İPS paneliyle beni cezbetmesi. Aklımda da LG'nin 29um68-p monitörü var. FPS tarzı oyunlarda bu ölçekli monitörün bana ne gibi dezavantajları olabilir. Çevremdekiler pişman olacağımı söyleyip duruyorlar ancak ben sıcak bakıyorum. Genellikle Rust, PUBG, CSGO veya story tarzı oyunlar oynuyorum. Ayrıca dizi ve film amaçlı da kullanacağım. Monitör ayarlarında 16:9 kullanacaksam 5:9 unu karartma seçeneği bulunduğunu da duydum.Sizce 21:9 FPS oyunlarında iyi bir seçenek olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı