21:9 Ultrawide Curved Monitör Önerisi

ozdenor

Hectopat
Daha fazla  
Son 1-2 haftadır monitör araştırıyorum. 21:9 ultrawide, 3440*1440 çözünürlükte ve curved olmasını istiyorum. Panel tiplerini de araştırdım. IPS olması daha iyi olacak sanırım. Çünkü araştırdıklarım arasında SVA paneller de var. Bütün günlük işlerim yanında çok fazla dizi film izleyen birisiyim. Bunun yanında Adobe Premiere gibi programlar da kullanacağım. Bügün GTX 1080 kartım da geldi. Demek ki oyunda oynayacağım.

Bunları birleştirince bana en uygun LG'nin 34UC98-W modeli geldi fiyat performans açısından. 3450 TL'ye alabiliyorum.

Buna en yakın DELL U3417W modeli var ama onun da yenileme hızı 60 Hz. Yukardaki LG'nin 75 Hz.

Geriye PHILIPS 349X7FJEW modeli ile ASUS'un MX34VQ modelleri kalıyor. Bunların ikisi de SVA panel ama 100 Hz. Asus'un kötü yanı yükseklik ya da sağ-sol ayarı yapılamıyor. Sabit ayaklı. Giriş olarak USB girişleri yok. Ayrıca bu iki monitör LG'den 500-600 TL daha fazla.

Önerilerinizi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Monitörlerin karşılaştırması:
Comparison between: 34" LG 34UC98, 34.14" Dell UltraSharp U3417W, 34" Philips 349X7FJEW, 34" Asus MX34VQ

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı