LoL ve Chrome'da LG Ultrawide 21:9 monitör bulanık gösteriyor

Alican Akgün

Hectopat
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Küçük bir sorunum var. Ama önce donanımlarımı söyleyeyim.
Windows 10 kullanıyorum orijinal lisans.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: Gigabyte 6600 XT Gaming OC Pro.
Anakart: MSI B450M Pro- M.2 Max.

Şimdi gelelim sorunuma. Yakın zamanda satın aldığım LG ultrawide 21:9 2560x1080 model bir monitör ( tam net modelini bulamadım ) aldım. Ancak görüntü kalitesi karışık. Güzel desem güzel değil. Çirkin desem çirkin değil. Tüm resimler bulanık. Yazılar soluk. Özellikle hele de Chrome acınca oy anam oy. Okunması güç bir halde. Yazılar piksel piksel resimler büyütmediğim zaman ne olduğu anlaşılmıyor. Büyütünce ya da yan sekmede açınca %100 netlik ve görüntü kalitesine kavuşuyor. Ancak Chrome ile olan sıkıntım. Chrome ile Mozilla da öyle değil. Ya da Opera'da denedim. Gayet normal her şey. Oyunlarda bir sorun yok. Göz kamaştırıcı bir görsel kalite var. Asıl soru LoL oyununda. Çünkü oyun berbat bir görüntü kalitesinde ve her şey ama her şey. Oyun içi de AMD Radeon ayarlarında da kalitede her şey. Max gene berbat bir görüntü kalitesi var. Sohbet satırını asla okuyamıyorum. Harfler birbirine girmiş bir şekilde. Diyeceksiniz ki ee kalite yapma standart yaptım gene aynı performans yaptım. Gene aynı her şeyi ama her şeyi kapadım gene aynı. Bir de asıl bir problem mesela size göstermek için. Ekran resmi aldım. LoL de F12 ile resim %100 netlikde muazzam güzel ama oyun öyle değil :D yani ne yapacağımı ne edeceğimi bilemedim buraya konu açayım dedim.
Dip not: Aynı bire bir ayarlarla örneğin Sniper Elite 5 oynuyorum. Muazzam güzel bir kalite var ya da Cyberpunk 2077 kalite akıyor. Ama LoL de anlamsız bir görsel bozukluk var. Bir de Chrome da.

Geri
Yukarı