21 Mbps internet iyi mi?

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 1B
TurkNet GigaFiber alt yapısı varsa annenizi ne yapın ne edin ikna edin modem değişikliği ile Mbps artar mı bilmiyorum bence değiştirdiğiniz zaman almanız daha mantıklı olur.

Annem yaptırmak istiyor ama şu an taahhüdümüz olduğu için iptal ettirmek istemiyor, galiba ücret ödeniyormuş iptal ettirmek için o yüzden bitmesini beklemekte kararlı bittikten sonrada başka bir pakete geçeceğimiz konusunda razı.

Sosyal medya işleri için yeterli.

Sosyal medya için yeterli ama FPS oyunlarında ping sorunu yaşamıyorum bazı günler ani droplar giriyor veya internet kullanımalamaz hale geliyor bu yüzden de farklı bir pakete geçmek istiyoruz.

Modemim eski ve artık ısınmaya başladı e. Vde toplam 6 cihaz sürekli olarak internete bağlı ve sorun yok ama bazen çok düşük değerler alıyorum. Sizce paket değiştirilmeli mi yoksa modem değişikliği yeterli olur mu? Bu arada 20 dediğime bakmayın çoğu zaman 23-24 oluyor bazen 27-28'e kadar çıkıyor.
Hız testi sonucu;

Eki Görüntüle 1509903
Türkiye şartları için normal. Avrupa ülkelerine veya Amerikaya göre sorarsan çok düşük.

Bunada şükür 😂😂😂

Dosya Ekleri

• 20220907_221435.jpg
    20220907_221435.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 23
Dünya üzerinde 300-500Mbps paketler standart en düşük paket konuma geçti. Bizim firmalarımız için utanç kaynağıdır.

Yıl olmuş 2022 yüksek hızlı paketler daha yeni satılmaya başlandı. Keza haberini 1-2 yıl önce yapmıştım.

Sizce yeter mi? Bence yetmez. 100Mbps bile yetmiyor. Oyunlar olsun, programlar veya diğer şeyler 100GB seviyesine geldi. Geçenleri bile var. Bu durumda 200Mbps ve altı işkence...

Dünya üzerinde 300-500Mbps paketler standart en düşük paket konuma geçti. Bizim firmalarımız için utanç kaynağıdır.

Yıl olmuş 2022 yüksek hızlı paketler daha yeni satılmaya başlandı. Keza haberini 1-2 yıl önce yapmıştım.

Sizce yeter mi? Bence yetmez. 100Mbps bile yetmiyor. Oyunlar olsun, programlar veya diğer şeyler 100GB seviyesine geldi. Geçenleri bile var. Bu durumda 200Mbps ve altı işkence...

Ülkede bu desteği sunan bir şirket olsaydı hiç beklemezdim.

Onlar parayı cebe koyup akşam sidik yarıştırma peşindeler. Kafalarına yasa fırlatır gibi bazı şeyleri dayatmak lazım.

Şu anki yönetim internet kullanımına yeteri kadar karşı bu tarz şeyler ilgi alanları pek olmuyor.

Bu arada bir konuda 200 Mbps internet kullandığınız belirtmişsiniz. Paketinizinden memnun musunuz? 196 TL bu internet için fiyat gayet makul.

Son düzenleme:
Bu arada bir konuda 200 Mbps internet kullandığınız belirtmişsiniz. Paketinizinden memnun musunuz? 196 TL bu internet için fiyat gayet makul.
Daha önce kullandığım firma fiyatı 170TL yapınca ve enflasyonun seçimlere kadar yükseleceğini düşündüğüm için TT'ye geçtim.

Gayet iyi. Bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı