21 yaş dolmadan araba kiralanır mı?

ucserin

Hectopat
1-2 aya kadar vize görüşmesi için İstanbul'a gideceğiz 3 arkadaş taksiye vereceğimiz paraya ucuz bir araba kiralamak istiyoruz 3 kişi. Ehliyetim stajyer değil fakat 2003 Ağustos doğumlu olduğum için 21 sayılmıyorum sanırım. Bu şekilde kiralama şansım var mı?

Yaştan ziyade daha çok kaç yıllık ehliyet sahibisin ona bakılıyor. Ortalama kurumsal şirketler 19-21 yaş aralığında minimum 1 yıl ehliyet sahibi olmasını istiyor. Tabi araca göre değişkenlik gösteriyor. Konfor class araçlarda 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet sahibi olunması isteniyor.

Yaştan ziyade daha çok kaç yıllık ehliyet sahibisin ona bakılıyor. Ortalama kurumsal şirketler 19-21 yaş aralığında minimum 1 yıl ehliyet sahibi olmasını istiyor. Tabii araca göre değişkenlik gösteriyor. Konfor class araçlarda 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet sahibi olunması isteniyor.

Yok Clio Egea gibi düşük segment araçlar kiralayacağız budget gibi firmalar en düşük 21 yaş yazmıştı ondan sordum sadece ehliyet ise sorun 2 yıl oldu ehliyet alalı.

Avis gibi şirketlerin genç sürücü paketleriyle 21 yaş istenen araçları kiralayabilirsiniz. Genç sürücü dediği de zorunlu kasko gibi bir şey. Avis'te bir de bir yerde daha vardı adını unuttum.

Hocam baktım oraya da 21 yaş yazıyor kiralamak için girdiğinde dediğiniz genç sürücü paketi çıkıyor ama o kasko gibi bir şey yani.
Evet, doğru. Onu seçtiğiniz zaman yaş kategorisi 1 alt kademeye düşüyor. Seçerek kiralayabilirsiniz. Sitede detaylı bilgi yazar.

Geri
Yukarı