2100 TL Bisiklet Önerisi

kaancolak979

Hectopat
Arkadaşlar, merhabalar. Bisiklet özelliklerinden pek anlamam. 2100 TL Max bütçem var. Asfalt, toprak, çakıl ve yokuşta sürebileceğim bir bisiklet arıyorum. Hafif olması lazım. Bisiklet önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. Bozuk asfalt, çakıl, ve beton için. Maksimum 2100 TL bütçe. Sizce Kron XC100 alınır mı? Bir de hafif bir bisiklet arıyorum. Önerilerinize açığım.

Ghost markasını önerecektim yaklaşık 3 yıl önce 2000 tl ye 2. seviye bisikletini almıştım. Şu anki fiyatları 2 3 katı zor bir dönem bisiklet için şu sıralar. Dechatlonu ziyaret edebilirsiniz uygun fiyatlı bisiklet bulunur şu anki şartlarda 2000 TL bütçe ile yapılacaklar sınırlı gibi duruyor. Önerebileceğim bir bisiklet yok ama şunları söylemek isterim:
Disk frene parayı yatırmaktansa ön süspansiyona önem verin.
Jant kalitesine dikkat edin.
Vitese gelince Shimano markasının herhangi bir modeli olabilir.

Son olarak bisiklet forumlarını araştırmanı oraya yazmanı öneririm daha doğru ve verimli yardım sağlarlar.
Bu tel dizilimi pek güvenli değil diye biliyorum.

Ghost markasını önerecektim yaklaşık 3 yıl önce 2000 tl ye 2. seviye bisikletini almıştım. Şu anki fiyatları 2 3 katı zor bir dönem bisiklet için şu sıralar. Dechatlonu ziyaret edebilirsiniz uygun fiyatlı bisiklet bulunur şu anki şartlarda 2000 TL bütçe ile yapılacaklar sınırlı gibi duruyor. Önerebileceğim bir bisiklet yok ama şunları söylemek isterim:
Disk frene parayı yatırmaktansa ön süspansiyona önem verin.
Jant kalitesine dikkat edin.
Vitese gelince Shimano markasının herhangi bir modeli olabilir.

Son olarak bisiklet forumlarını araştırmanı oraya yazmanı öneririm daha doğru ve verimli yardım sağlarlar.

Bu tel dizilimi pek güvenli değil diye biliyorum.
Kullanmadığım herhangi bir şeyi önermem. Yaklaşık 4 yıldır o bisikleti kullanıyorum arazi de ve asfaltta bir problem çıkarmadı. Ayrıca yüksek kaldırımlardan atlamama rağmen jantta yamulma gibi bir şey söz konusu olmadı.

Kullanmadığım herhangi bir şeyi önermem. Yaklaşık 4 yıldır o bisikleti kullanıyorum arazi de ve asfaltta bir problem çıkarmadı. Ayrıca yüksek kaldırımlardan atlamama rağmen jantta yamulma gibi bir şey söz konusu olmadı.
Anlıyorum ama bu sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez ben sadece edindiğim ve yorumladığım bilgiyi paylaşmıştım. Üst model bisikletlerde bu tel dizilimini göremezsiniz. Tel başına düşen kuvvet artıyor bu dizilimle.
Screenshot_1.png

Ekte de görebileceğin üzere yerin kırmızı ile gösterdiğim yerden uyguladığı tepki kuvvetini göbeğe aktaracak bir turkuaz ile belirttiğim tel olmadığından, yanlardaki tellere iletiyor jant. Bu sebeple özellikle tam olarak o bölgelerden olağan dışı bir kuvvet etki ederse jantta deformasyon oluşması muhtemeldir. En kötü akordu bozulur buda freni rahatsız eder. 10 yıl olan ömrü 7 8 e düşer belkide siz farketmezsiniz.

Anlıyorum ama bu sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez ben sadece edindiğim ve yorumladığım bilgiyi paylaşmıştım. Üst model bisikletlerde bu tel dizilimini göremezsiniz. Tel başına düşen kuvvet artıyor bu dizilimle.
Eki Görüntüle 604706
Ekte de görebileceğin üzere yerin kırmızı ile gösterdiğim yerden uyguladığı tepki kuvvetini göbeğe aktaracak bir turkuaz ile belirttiğim tel olmadığından, yanlardaki tellere iletiyor jant. Bu sebeple özellikle tam olarak o bölgelerden olağan dışı bir kuvvet etki ederse jantta deformasyon oluşması muhtemeldir. En kötü akordu bozulur buda freni rahatsız eder. 10 yıl olan ömrü 7 8 e düşer belkide siz farketmezsiniz.
'10 yıl olan ömrü 7 8 e düşer belkide siz farketmezsiniz.' ilk öncelikle belirtmeliyim ki ciddi derecede bir yamulma söz konusu olsaydı zaten çok bariz bir şekilde kendini belli ederdi onun dışında hafif yamulmalar 1-2 yıllık karşınıza çıkacak bütün bisikletlerde görülür ki normal bir şey zaten. Ayrıca haklısınız bahsettiğiniz teller biraz az olduğu için üstüne daha fazla kuvvet biner ve jantta deformasyonlar olması muhtemel. Arkadaş zaten üst düzey bir kullanıcı ise bu bisikletle işi olmaz lakin 2100 TL'ye alacağı aşağı yukarı böyle bisikletler var.(bu arada ben jantın yamulmasıyla ilgili örnekler verdim ama farklı şeylerde olabilir tabii.)

Geri
Yukarı