2100 TL Bütçe ile Sistem Önerisi

srcn10

Kilopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Forumda çok yeniyim ve maksium 2100 TL'lik bir kasa toplamak istiyorum. Yani monitör falan şimdilik düşünmüyorum. Tahmin edeceğiniz gibi amacım sağlam bir oyun bilgisayarı toplamak.

Özellikle günümüzdeki yüksek sistem isteyen oyunları (battlefield 4, metro last night, crysis 3 vs.) high-ultra ayarlarında rahat bir şekilde oynayabilmek istiyorum. Ben Vatan'dan aşağıdaki sistemi toplamayı planlıyorum. Fakat parçalar tam uyumlu mudur ya da eksik bir şey var mı bilmiyorum. Bir yardımcı olabilirseniz sevinirim. Önerilere açığım ama bütçeyi daha fazla arttırmak istemiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

x8vGJn.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciden düşüp ekran kartına yüklenmeni tavsite ederim. Sistemin geri kalanı gayet iyi. Önerdiğim ekran kartının 1 TL farkla BF4 hediyeli modeli de var ama şu an stokta yok.

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - R9 280X TurboDuo GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

İşlemciden düşüp ekran kartına yüklenmeni tavsite ederim. Sistemin geri kalanı gayet iyi. Önerdiğim ekran kartının 1 TL farkla BF4 hediyeli modeli de var ama şu an stokta yok.

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - R9 280X TurboDuo GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

Peki bu sistemde eksik bir parça var mı? Yoksa her şey tam mı?

Yeni topladım:

Monitör yerine ekran kartı R9 280 veya 280X yapılabilir.

Peki sence FX 8320 - GTX 760 ikilisini mi seçmeliyim? Yoksa FX 6300-R9 280X mi? Gelecekte yeni ekran kartı falan almak istersem FX 8320 daha performanslı olur falan diyorlar ama sizce işlemciden kısmak akıllıca olur mu?

Tabii ki 6300-R9 280X. En önemli şey ekran kartı. Oyuncu değil misin ;).

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı