2100 TL Toplama Bilgisayar

AMD candır :) intel para tuzağı kardeşim.Ama ben sana birazdaha biriktirip daha iyi bi kart almanı öneririm.
Para tuzağı ile ne alaka. AMD'nin mimarisi Intel'e göre çok geride kalıyor. Ve performans farkı da oluyor. Bugün 4 çekirdekli bir Intel işlemci AMD'nin 8 çekirdekli işlemcisini geçebiliyor. Render vs işlerde Intel'in yanına bile yaklaşamıyor. Demek istediğimi anlamışsındır umarım.

AMD - INTEL sistemi biz bütçeye göre seçeriz. Doğrusu da bu olmalı.

Para tuzağı ile ne alaka. AMD'nin mimarisi Intel'e göre çok geride kalıyor. Ve performans farkı da oluyor. Bugün 4 çekirdekli bir Intel işlemci AMD'nin 8 çekirdekli işlemcisini geçebiliyor. Render vs işlerde Intel'in yanına bile yaklaşamıyor. Demek istediğimi anlamışsındır umarım.

AMD - INTEL sistemi biz bütçeye göre seçeriz. Doğrusu da bu olmalı.

Kardeş oyun bilgisayarımı topluyosun şirket bilgisayarımı ? oyun içinse orta bütçelere , ne süper amd bilgisaray toplanır bilgin varmı ? intel i7 46..K işlemcisiyle AMD FX 6300 arasında 1 fps bile fark yok oyunlarda.Mimari felan hikaye testler ortada oyun için amd başka işler için intel ona bişey demiyoruz ama sen amd ile aynı performansı alıcağın bi 2500 tl lik amd oyun bilgisayarı ile alıcağın fps yi intelde 2500 tl ye bulamassın.Demek istediğimi anlamışsındır,haksızsan haksızsın de kardeş .

Haksızsın. i7 4770K ile FX 6300 arasında bir kere 1 FPS fark olmaz. Ben ondan bahsetmiyorum. FPS farkını işlemciden almazsın zaten. Ekran kartından alırsın. Oyun için AMD başka işler için INTEL ? Kim diyor bunları. Hurafe bunlar hurafe. Eğer bütçen fazla yüksek değil ise zaten AMD toplayacaksın. işlemciyi FX 8150 yaparsın ekran kartını da HD 7970 yaparsın. Canavar gibi olur. Ama Intel'de sistem farklı. Eğer bütçen varsa (3000-4000 TL) gibi gene aynı ekran kartını alırsın. Render vs AMD'ye fark atar. Güçlü işlemciler sadece oyun için alınmıyor. Render performanslarına göre de alınabiliyor. Intel ki burada farkı koyuyor.

Mimari hikaye diyorsun ya yeni mimari olan bir işlemci sen üret o zaman. 1 çekirdeği FX 8350'ye bedel olan.

- - - Güncellendi - - -

Zaten bu konunun başlığı 2100 TL bütçe ile oyun bilgisayarı toplanması. O zaman AMD toplanacaktır. Bu kadar basit.

Haksızsın. i7 4770K ile FX 6300 arasında bir kere 1 FPS fark olmaz. Ben ondan bahsetmiyorum. FPS farkını işlemciden almazsın zaten. Ekran kartından alırsın. Oyun için AMD başka işler için INTEL ? Kim diyor bunları. Hurafe bunlar hurafe. Eğer bütçen fazla yüksek değil ise zaten AMD toplayacaksın. işlemciyi FX 8150 yaparsın ekran kartını da HD 7970 yaparsın. Canavar gibi olur. Ama Intel'de sistem farklı. Eğer bütçen varsa (3000-4000 TL) gibi gene aynı ekran kartını alırsın. Render vs AMD'ye fark atar. Güçlü işlemciler sadece oyun için alınmıyor. Render performanslarına göre de alınabiliyor. Intel ki burada farkı koyuyor.

Mimari hikaye diyorsun ya yeni mimari olan bir işlemci sen üret o zaman. 1 çekirdeği FX 8350'ye bedel olan.

- - - Güncellendi - - -

Zaten bu konunun başlığı 2100 TL bütçe ile oyun bilgisayarı toplanması. O zaman AMD toplanacaktır. Bu kadar basit.

Oyun bilgisayarı olucağı için sıkıntı yok oyun içinse bütçede kısıtlıysa amd inteli sollar geçer oyun performansı olarak.İşlemci 2. numarada gelir oyunda 1. numara ekran kartıdır.işlemciyle oyun arasındaki fps önemli kardşe ne demek önemli deyil?

Toplam (KDV Dahil):​
2.479,18 TL
*2.280,85 TL

SSD DE SANA KALMIŞ

Oyun bilgisayarı olucağı için sıkıntı yok oyun içinse bütçede kısıtlıysa amd inteli sollar geçer oyun performansı olarak.İşlemci 2. numarada gelir oyunda 1. numara ekran kartıdır.işlemciyle oyun arasındaki fps önemli kardşe ne demek önemli deyil?

Önce bir yazım kurallarına uy, ondan sonra yorum yap.

Ya sen anlamıyor musun? Ben de ekran kartı önemlidir dedim oyun için. Nerenle okuyorsun cümlelerimi. AMD Intel'i geçer sollar değil. Böyle bir yorum ilk defa senden görüyorum. Bugün i5 3570K FX 8350'ye denk bir işlemci. AMD sistem daha ucuza geldiği için ekran kartına daha çok yatırım yapabiliyorsun. Anla artık. Birde aynı ekran kartını hem Intel hemde AMD sistemde göster bakayım, oyun dışında aynı performansı verecek mi gör...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı