2133 MHz Anakarta 2400 MHz RAM Takılabilir mi?

zonaganjah

Hectopat
Daha fazla  
Sisteme aynı RAM'den ekleyip Dual channel olarak kullanmayı düşünüyorum fakat anakartım 2133 MHz desteklerken RAM'ler 2400 MHz ile çalışıyor. RAM ilavesinden sonra SSD eklemeyi düşünüyordum sisteme. Ama frekans farkı ciddi performans kaybı yaşatacaksa SSD eklemek yerine anakartı da değiştirebilirim. Bu frekans farkı sorun yaratır mı veya performansı ne kadar etkiler? Sizce anakart değiştirmeye değer mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

AnakartMSI H110M Pro-VD 2133 MHz 1151p mATX
BellekCorsair 8 GB Vengeance LPX DDR4 2400MHZ CL14 (CMK8GX4M1A2400C14R)
Ekran KartıMSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4 GB 128Bit
Sabit DiskSeagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM
İşlemciIntel i5-7500
PSUCooler Master 600W Aktif PFC 85% Verimli Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim öyle kullanmadım ama forumda bu şekilde kullananların konularını gördüm.Büyük ihtimalle oyunlarda anlık takılmalar olabilir.Bence anakart değiştir zaten HDD var.Eğer çok fazla yükleme ekranlı oyun oynamiyorsan anakart değiştir

Kendim öyle kullanmadım ama forumda bu şekilde kullananların konularını gördüm.Büyük ihtimalle oyunlarda anlık takılmalar olabilir.Bence anakart değiştir zaten HDD var.Eğer çok fazla yükleme ekranlı oyun oynamiyorsan anakart değiştir
Olmaz ama 2133MHz almakta fayda var, boşuna para vermeyin çünkü DDR5 geliyor yakın zamanda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı