2133 MHz anakarta 2400 MHz RAM takılması

Sizi yakalamışken ben de bir soru sorayım.
Bu anakart bu da bellek. Anakart 2133Mhz ama bellekler 2666Mhz. Fakat ekte belirttiğim gibi kingston'ın yayınladığı pdf de XMP Profile yazmakta. Benim sorum belirttiğim anakartta xmp ile bellekleri 2666Mhz hızında çalıştırabilir miyim?

XMP özelliğinin kullanılabilmesi için anakartın da XMP ile standart hızın üzerine çıkmasına izin vermesi gerekir.

Seçtiğin anakart müsaade etmediği için maalesef RAM'lerin 2133 MHz'de çalışacaktır.
upload_2016-1-20_14-11-12.png

Kırmızı nota dikkat.
2133 MHz ve üzeri hızlardaki RAM'ler maximum 2133 MHz'de çalışır.

Sizi yakalamışken ben de bir soru sorayım.
Bu anakart bu da bellek. Anakart 2133Mhz ama bellekler 2666Mhz. Fakat ekte belirttiğim gibi kingston'ın yayınladığı pdf de XMP Profile yazmakta. Benim sorum belirttiğim anakartta xmp ile bellekleri 2666Mhz hızında çalıştırabilir miyim?

2666 MHZ'de çalışır mı emin değilim. Ancak XMP enable edildiğinde 2400 MHZ'de çalışır ramler kesinlikle.

XMP özelliğinin kullanılabilmesi için anakartın da XMP ile standart hızın üzerine çıkmasına izin vermesi gerekir.

Seçtiğin anakart müsaade etmediği için maalesef RAM'lerin 2133 MHz'de çalışacaktır.
Eki Görüntüle 133007
Kırmızı nota dikkat.
2133 MHz ve üzeri hızlardaki RAM'ler maximum 2133 MHz'de çalışır.

Anakartın desteklediği frekansın 2133 MHZ olduğu yazıyor orada sadece. XMP ram'in sağladığı bir özellik. Anakart biosunda XMP desteği olup olmadığına bakmak lazım.

Arkadaşım anakart sayfasını kontrol etmeden yanlış bilgi aktarma lütfen. Sayfada 2133 MHz max. değer olarak belirtilmiş.

MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4, Socket 1151 Anakart, Fiyat: 217 TL
Kartın özelliklerine bakın aşağıda. Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP) yazıyor. Yani XMP ile frekans yükseltilebilir. Yanlış bilgi vermiyorum.

Anakart XMP destekliyor zaten. Şu sayfaya bakabilirsin.
MSI Türkiye
Burada ise XMP desteklemesine rağmen alabileceğin max. hız belirtilmiş. Destekleyen RAM'lere de bak 2400 veya 2666 hiç yok. Eğer XMP ile sağlamış olsa bu sayfada örnek verilir ve parantez içinde XMP yazar.
MSI Türkiye

Anakart XMP destekliyor zaten. Şu sayfaya bakabilirsin.
MSI Türkiye
Burada ise XMP desteklemesine rağmen alabileceğin max. hız belirtilmiş. Destekleyen RAM'lere de bak 2400 veya 2666 hiç yok. Eğer XMP ile sağlamış olsa bu sayfada örnek verilir ve parantez içinde XMP yazar.
MSI Türkiye

Peki o zaman şuna cevap verin. 1500 TL oyun bilgisayarı toplama videosunda kullanılan anakart bu.
MSI Global

Max. frekans 2133 MHZ yazıyor. Recep Baltaş ve Ali Güngör nasıl 2400 MHZ'de çalıştırdılar bilgisayarı?
link burada buyrun siz bakın. 1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat

Link attığınız anakartın sayfasında uyumluluk bölümüne girip bir bakın herhangi bir üst limit verilmemiş. Buyrun sayfa burada üst limite dair bilgi yok.
MSI Global
Ancak arkadaşımızın seçtiği anakartta üst limit var. DDR4 için max 2133 MHz yazıyor. Kırmızı uyarı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı