2133 MHz RAM 2400 MHz RAM ile uyumlu olur mu?

RAM çiplerinde arıza var. Buna tam kesin emin olabilmek için sorunlu RAM'i takıp bilgisayarı açın fakat hiçbir şey yapmayın. 1 saat kadar açık kalsın. Mavi ekrana düşmezse ikinci aşama olarak RAM'e stres testi yapın. Bu sefer mavi ekrana düşerse sorun kesin olarak bellek çiplerinden kaynaklı diyebilirsiniz. Bu durumda RAM uyumsuz değil, arızalıdır.

RAM çiplerinde arıza var. Buna tam kesin emin olabilmek için sorunlu RAM'i takıp bilgisayarı açın fakat hiçbir şey yapmayın. 1 saat kadar açık kalsın. Mavi ekrana düşmezse ikinci aşama olarak RAM'e stres testi yapın. Bu sefer mavi ekrana düşerse sorun kesin olarak bellek çiplerinden kaynaklı diyebilirsiniz. Bu durumda RAM uyumsuz değil, arızalıdır.

Peki hocam teşekkür ederim son olarak hocam ben diğer RAM'i iade etmeyi düşünüyorum onun yerinebu RAM'i alsam sizce PC sorunsuz çalışır mı?

Kingston 4 GB 2400 MHz DDR4 notebook RAM​

Laptop markası.

320-15IKB (type 80XL, 80'ye) laptop (Ideapad) - type 80XL​

Dediğim gibi, tek kanal olarak, düşük performansta çalışacaktır. Gerçi gömülü belleklerde ekleme yapınca en uyumlu bellekle bile çift kanal olarak çalışmıyor olabilir emin değilim. En nihayetinde çalışacaktır. Hatalı mesajınızı düzenlemezseniz muhtemelen uyarı alacaksınız.

Bende notebookuma adata 4gb ddr4 CL17 ram vardı yanına 8gb kingston ddr4 CL17 ekledim dual channel çalışıyor. İkiside 1.2v ve pin sayılarıda aynı ve 2400mhz

Yeni konular

Geri
Yukarı