216 Mbps internette indirme hızının 5 Mbps olması normal mi?

Yapamadım ya yardımcı olabilir misiniz şu seçenekler var.

Hocam bir alttaki "Ölçülen bant genişliği" yazan seçeneği solundaki işaretle kısmından seçerek, atmış olduğum konudaki gibi "500" değerlerini girip tekrar deneyin.

Alternatif olarak; modeminizle bilgisayarınız arasında kablolu bağlantı sağlıyorsanız hangi kabloyu kullandığınızı söyler misiniz? Fiber uyumlu kablonuz olduğundan emin olmak için soruyorum.

Hocam bir alttaki "ölçülen bant genişliği" yazan seçeneği solundaki işaretle kısmından seçerek, atmış olduğum konudaki gibi "500" değerlerini girip tekrar deneyin.

Alternatif olarak; modeminizle bilgisayarınız arasında kablolu bağlantı sağlıyorsanız hangi kabloyu kullandığınızı söyler misiniz? Fiber uyumlu kablonuz olduğundan emin olmak için soruyorum.

Normal internet kablosu kullanıyorum bu arada yöntemi denedim bir şey değişmedi.
Normal internet kablosu kullanıyorum bu arada yöntemi denedim bir şey değişmedi.

Yani bizim bir tane elektrikçi var o getirdi kabloyu.

Yani bizim bir tane elektrikçi var o getirdi kabloyu

Kablomuzun türü, internet hızımızı yüksek oranda etkileyen bir faktördür. CAT5-CAT6 Tip kablolar ile denemeniz gerekiyor. Elinizdeki kablonun herhangi bir yerlerinde küçük şekilde yazılmış olarak "CAT5" veya "CAT6" şeklinde belirtilmiş bilgiler mevcut mu ? Kontrol edelim.

Örnek kablo bilgileri;
1654838201409.png

Muhtemelen Superonline kullanıyorsun ve testi Speedtest üzerinde Superonline sunucusuna yapıyorsun. İnternetin 216Mbps falan değil, sadece Turkcell ağı içinde o hıza ulaşabilirsin, genel internette paket hızın neyse o. Paket hızın nedir?

Muhtemelen Superonline kullanıyorsun ve testi Speedtest üzerinde Superonline sunucusuna yapıyorsun. İnternetin 216Mbps falan değil, sadece Turkcell ağı içinde o hıza ulaşabilirsin, genel internette paket hızın neyse o. Paket hızın nedir?

Sözleşme de 100.

Paketimi yükseltmeden önce de 35 40 falan çıkıyordu.
Dün Epic Games'den oyun indirirken 12 10 arası değerler alıyordum ama bugün Xbox'tan indirme yaparken 5 le indiriyor.
Kablomuzun türü, internet hızımızı yüksek oranda etkileyen bir faktördür. CAT5-CAT6 tip kablolar ile denemeniz gerekiyor. Elinizdeki kablonun herhangi bir yerlerinde küçük şekilde yazılmış olarak "CAT5" veya "CAT6" şeklinde belirtilmiş bilgiler mevcut mu? Kontrol edelim.

Örnek kablo bilgileri;
Eki Görüntüle 1414642

Kablom CAT 6

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı