52 Mbps internette uTorrent indirme hızı normal mi?

Mimar20

Hectopat
Bu indirme hızları normal mi acaba? İlk indirdiğim iki gün 3-6 mb/sn hızlarındayken son iki gündür 2-100 kb/sn hızlarında indiriyor. Silmekten başka çarem kalmadı. Ne yapmalıyım?

1668300286026.png

İnternet hızım;

1668300383570.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirmeye çalıştığınız dosya için yeterince paylaşımcı bulunmuyor, bulunduğunda da bağlantı zayıf oluyor sanırım. Torrent indirdiğinizde başkalarının bilgisayarına indirdiği dosyalar üzerinden indirme yapıyorsunuz, seed sayısı fazla leech sayısı nispeten daha az yeni bir torrent bulmanızı tavsiye ederim.

İndirmeye çalıştığınız dosya için yeterince paylaşımcı bulunmuyor, bulunduğunda da bağlantı zayıf oluyor sanırım. Torrent indirdiğinizde başkalarının bilgisayarına indirdiği dosyalar üzerinden indirme yapıyorsunuz, seed sayısı fazla leech sayısı nispeten daha az yeni bir torrent bulmanızı tavsiye ederim.
Aslında mantığı az çok anladım ama kontrol etmeyi öğrenemedim. Dosyayı gönderenlerin internetinin yavaş olduğunu, bazen hiç kimsenin göndermediğini zaten takip ederken anlıyordum. Fakat seed sayısını nerden görebilirim, bahsettiğiniz leech sayısı nedir onu nerden görürüm bunları bilmiyorum.

Aslında mantığı az çok anladım ama kontrol etmeyi öğrenemedim. Dosyayı gönderenlerin internetinin yavaş olduğunu, bazen hiç kimsenin göndermediğini zaten takip ederken anlıyordum. Fakat seed sayısını nerden görebilirim, bahsettiğiniz leech sayısı nedir onu nerden görürüm bunları bilmiyorum.

Bazı sitelerde indireceğin dosyanın yanında ya da detaylı sayfasının altında yazar. Sizin paylaştığınız resimde de 'ortaklar ve eşler' isimleriyle belirtilmiş. Sizin dosyayı çekebileceğiniz 31 kişi var ancak maalesef sadece 1'i ile bağlantı kurulabilmiş.
Seed sizinle kendi bilgisayarındaki dosyaları paylaşan kişiler,
Leech sizinle aynı anda dosyayı indirmeye çalışan kişiler,
Ayrıca 'trackers' denen kaynaklar var. Bulabilirseniz bazı güvenilir trackers listelerini kendi uygulamanıza eklemeyi deneyebilirsiniz.

Bu durum gönderen kişinin çokluğuna ya da internet hızına bakıyor. Mesela bu yüzden popüler filmlerin Torrent'leri hemen birkaç dakikada inebiliyor, bazılarının ise inmesi günleri dahi bulabiliyor. Ben misal Planet Earth 2006 versiyonunu 40-50 GB ancak birkaç günde indirmiştim. Sizin dosyanız sanırım 317 GB, yüksek boyutlu dosyaları genelde yükleyen az oluyor.
İndirdiğiniz internet sitesinden başka bir yerden indirmeyi denemek de çözüm olabilir, bu arada bu iki Torrent indiricisinin de arayüzleri bana karışık geliyor; sade ve kaliteli olarak Transmission öneririm; uzun zamandır kullanıyorum, bir sıkıntısını görmedim reklam da yok.

Geri
Yukarı