22.000 TL'ye kadar ekipman ve monitör dahil sistem önerisi

UncleSam

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sadece sistem için bütçem 22 bin ve üzerine çıkabilir fakat ekstra olarak monitör, klavye ve fare de alacağım için (öneri alabilirim) kendimi çok fazla aşmak istemiyorum 22 bin TL'ye kadar (Gaming gen tercihli) sistem toplayabilir miyiz? DLSS'den dolayı NVIDIA ve ekstraları olduğunu düşündüğüm için Intel işlemci düşünüyorum ama konunun uzmanı arkadaşlar "ihtiyacın olmaz bunlar da işini görür" derse AMD de olur sorun yok.

Kullanım amacı: Genellikle oyun (CS, PUBG, Hogwarts legacy vs)
Photoshop ve müzik prodüksiyon uygulamaları.

Monitör düşüncem, ama daha ucuz ve farklı alternatifler de önerebilirsiniz.

Önceki bilgisayarım 11 senelik, i7 2600 işlemci ve AMD'nin tarihi eser bir serisi ekran kartıydı(HD 6700) uzun süreli kullanıyorum bunu da göz önünde bulundurabiliriz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, bütçem 22 binin üzerine çıkabilir fakat ekstra olarak monitör, klavye ve fare de alacağım için (öneri alabilirim) kendimi çok fazla aşmak istemiyorum 22 bin TL'ye kadar (Gaming gen tercihli) sistem toplayabilir miyiz? DLSS'den dolayı NVIDIA ve ekstraları olduğunu düşündüğüm için Intel işlemci düşünüyorum ama konunun uzmanı arkadaşlar "ihtiyacın olmaz bunlar da işini görür" derse AMD de olur sorun yok.

Kullanım amacı: Genellikle oyun (CS, PUBG, Hogwarts Legacy vs)
Photoshop ve müzik prodüksiyon uygulamaları.

Monitör düşüncem, ama daha ucuz ve farklı alternatifler de önerebilirsiniz.

Önceki bilgisayarım 11 senelik, i7 2600 işlemci ve AMD'nin tarihi eser bir serisi ekran kartıydı(HD 6700) uzun süreli kullanıyorum bunu da göz önünde bulundurabiliriz.

Kanalların yaptığı fp sistemleri alabilirsin 15 18 bin TL arası oluyor kalanlada ekipman bulursun.

Sanırım o paraya 3060 lı bir sistem dizmen en mantıklısı olur.Msi geforce lar şu an 10k bandında

İşlemciyi oyun için kullanacağından Amd daha avantajlı olur bence.

Sadece sistem için bütçeniz ne kadar?
Sadece sistem için 20-22 bandı düşünüyorum ufak tefek +/- oynayabilir.

Arkadaşlar pek öneri gelmedi sanırım pek anlaşılmadı bütçeyi daha açıklayıcı yazıyorum:
Kasa için: 20-22K +/-
Monitör: 5K +/-
Klavye&Fare: ? (bir fikrim yok)
@messinicocugu @Messi benim babam @GalaxySal450
Hocamlar teknolojiye az çok aşinalığım olsa da çok bilgim yok son yıllarda değişime yetişemiyorum hazır sistemlerde parçalar iyi olsa da genelde bir yerlerden kısılıyor.

Örneğin ekran kartına bakıyorsun 3070 Ti diyor "aa iyiymiş" diyorsun ama çift fanlı 8 GB diyor. Aynı fiyata 3060'lı sistem de satılıyor ama bir bakıyorsun 3fanlı 12 GB VRAM var ya da ne bileyim kasa rbgli ve önden fanlı ama ya gürültülü çalışıyor ve bağlantı noktası az ya az soğutuyor. O yüzden sizler daha aşinasınız bana beni üzmeyecek seçenekler sunarsanız sevinirim. Eğer çok daha iyi olacaksa bütçemi daha da zorlayabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Kasayı Lian Li II mesh, PSU'yu FSP Hydro k Pro 750W yapıp bunu al:
Hocam dediğiniz gibi yaptım 21.800 civarı oluyor ama site pek içime sinmedi, kasa iyi duruyor ama parçalar pek hoşuma gitmedi 25bine kadar başka bi öneriniz olur mu? Kusura bakmayın biraz pimpirikliyim ileride kafama takılsın istemiyorum.

Eğer hazır sistem almakla parça alıp evde birleştirmek arasında fiyat farkı olmuyorsa parça şeklindeki önerilerinizden de alabilirim mümkünse eğer.

2X:
Bunlar 25.6k tutuyor.

Merhaba, daha önceden buradan yardım istemiştim fakat sadece bütçe belirtmiştim şimdi RTX 4070 çıktığı için bu kart ile bir sistem toplamak istiyorum. Bütçe belirtemiyorum olabildiğince F/P ürünleri ile toplamaya çalışacağım.

Şimdilik seçtiğim ürünler aşağıdaki şekilde, tam bir sistem için eklemek çıkarma ve yaparak hep birlikte bir düzenleme yapalım istiyorum.
Aynı zamanda "şu ürünler için şu tarihleri beklersen daha iyi olur şu an pahalı vs." gibi yorumlar da katabilirsiniz hepsini tak diye aynı anda almak zorunda değilim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Ekran kartı: INNO 3D NVIDIA 4070 Inno3D RTX4070 Twin x2 12GB 192Bit GDDR6X - Game Garaj

Kasa: Lian Li LANCOOL II mesh https://www.gencergaming.com/lian-li-lancool-ii-mesh-rgb-black-3x120mm-argb-fan-temperli-cam-usb-3.0-mesh-siyah-e-atx-mid-tower-kasa?ref=akakce&v=1.17.8
ya da https://www.akakce.com/bilgisayar-k...-gaming-atx-siyah-kasa-fiyati,2056134309.html

İşlemci: AMD 5600 https://www.amazon.com.tr/AMD-Ryzen-5600-İşlemci-Temel/dp/B09VCHR1VH/ref=d_pd_sbs_sccl_2_2/258-5738748-9216365?pd_rd_w=fb0cS&content-id=amzn1.sym.ef1b7e3f-3496-4190-9fb0-60fbf9a16f80&pf_rd_p=ef1b7e3f-3496-4190-9fb0-60fbf9a16f80&pf_rd_r=DWT5YQG37DXNWWF10ZC0&pd_rd_wg=76pm4&pd_rd_r=9a91e684-8dc9-4cf8-8ecb-11c4a3fdbcf1&pd_rd_i=B09VCHR1VH&th=1

PSU: FSP Hyper Pro H3-700 700W 80+ 120mm Fan Power Supply - incehesap.com

Yeni konular

Geri
Yukarı