22 TL'ye RDR 2

Hocam çalıntı hesap ama e posta garantisi vermiyorlar. Zaten e posta'dan geri aldıkları için hesap patlıyor. Yani ikide bir yeni hesap vermelerinin nedeni bu.
Dostum sen ne dedigimi anlamamışın. Adam kendi sahip olduğunu alıyor burası normal. Anormal olan bunlara para verip alanlar aleni hırsızlığa yardım ve yataklık ediyor yani aleni, ha banka soyarken birine yardım etmişin ha çalıntı hesabı, çalıntı olduğunu bile bile almışın. Ahlâkî yönden ikisinin de bir farkı yok.

Çalıntı hesap satın alan birine ''hayırlı olsun'' diyorsunuz ne kadar ironik değil mi? Başkasının kul hakkına girmek mübah sayılıyor sanırım 2 kuruş para verince.

Ben burada adama niye aldın desem ne fayda edicek suçlayıp sayfalar dolusu yazı yazsam ne fayda edicek adam çoktan almış eğlencesine baksın günah olup olmamasına ben karar vermiyorum.

@Hüseyin42
Zamanında platiden hesap almıştım, o kadar görev geçmiştim BF 1 de sonra hesabın bilgileri değişti. Yeni hesap verdiler ve en başından başlamadım bir daha. Başkasının hesabını kasmış oluyorsun.
Online kısmı için diyorsunuz sanırım. Hikaye oynadığım için başka hesaba geçsem bile aynı yerden devam ediyor.

@@Recep Baltaş Teknopat yönetimi Plati.ru gibi çalıntı hesap satan siteler ile ilgili konuların genel görünüme açılmasına neden izin veriyor gerçekten anlamış değilim.
Adam 22 liraya bilerek veya bilmeyerek illegal yollar ile çalıntı bir hesap almış bununla kalmayarak bir de konusunu açıp insanlara tavsiye ediyor bu siteden alışveriş yapılmasını.

Son düzenleme:
Ben bu durumu pek yadırgamıyorum, sonuçta bu oyunlara çok düşük fiyatlara veya kolayca ulaşabilen insanlar var. (Gerek kur farkı de, gerek zenginlik de) Bu adamların böyle kolaylıkla lüks hayatı yaşaması adilde, ekonomik sıkıntı çeken, asgari ücretle geçinmeye çalışan kişilerin bu tarz kimseye zararı olmayan uygulamaları seçmesi mi adil değil? (Hiçbir şekilde bu konuda karşı düşünceyi kabul etmiyorum, boşuna kendinizi ve beni yormayın lütfen.)

Benim tahminime göre 2 seçenek var. Birincisinde, satıcılar bu oyunları belirli adette key satın alarak alıcılara bir nevi kiralıyorlar. Kiralıyorlar diyorum, çünkü bu keyler genelde 2-3 aya kalmadan (bazende birkaç gün içinde) patlıyor ya da hesap sahibince şifre değiştiriliyor. Böylece yeni müşteriye doğru yola çıkıyor.
İkinci yöntemse, bir takım kişilerin hesaplarının hacklenmesiyle key stoğuna gidiyorlar. Bunları kiralıyorlar.
Peki bu yöntemde zararlı kesim var mı?
Bildiğim kadarıyla, çoğunlukla hesaplar sahipleri tarafından şifre değişimi vs yöntemle geri alınıyor. Bazı hesaplarda e-mail'de veriyolar ama onlarda patlyormuş. Sadece online taban üzerine kurulmuş oyunların keylerin alınmaması önemli. Alınsada ya başka karakter açılmalı ya da emanet mal gibi düzgün kullanılmalıdır. Zamanında bende Division hesap almıştım, bir aya yakın oynadım, hesabı geliştirdim, sağlam itemler düşürdüm. Tam iyi itemlerle zevkini atacakken şifre değişti. :) Adam kasılmış çarla yola devam etti, bende çarı kullanma karşılığı kasmış oldum... Ama Offline oyunlarda, zarar oyunu fahiş fiyata satan firma ve aracılara geliyor. Bir nevi habersiz yardımlaşma denilebilir. :) Satış sayıları birazcık azalıyor, gerçi bu devede kulak kalır orası ayrı. Ha etik mi değil mi, doğru mu yanlış mı; kime göre neye göre...

Son düzenleme:
@@Recep Baltaş Teknopat yönetimi Plati.ru gibi çalıntı hesap satan siteler ile ilgili konuların genel görünüme açılmasına neden izin veriyor gerçekten anlamış değilim.
Adam 22 liraya bilerek veya bilmeyerek illegal yollar ile çalıntı bir hesap almış bununla kalmayarak bir de konusunu açıp insanlara tavsiye ediyor bu siteden alışveriş yapılmasını.
Konuda yorumu var kanka. Boşa etiketlemiş oldun. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı