22 yaş okumak için geç mi?

Sizce? Biraz kaygılarım var okuduğum bölümden memnun değilim son senem. Kaygılanıyorum ve sürekli ağlıyorum. Biraz yardımcı olur musunuz?

Özel güvenlik bölümünü okudum ben o bölümde birçok büyük kişilerle karşılaştım, 40 yaşındaki kişiler henüz geç değil hatta lise arkadaşımın annesiyle sınıf arkadaşı oldum, henüz geç değil eğer o bölümü sevmediyseniz başka bir bölümde okuyun derim. Seveceğiniz bir bölüm olsun ama o paramedik bölümünü bitirin ilk önce, benim de ablam paramedik okudu okanda bu sene bitti stajı vardı verdi ve dersleri bayağı zordu hatta bitiremeyecek diye ablam için endişelenmiştim ama yaptı başardı.

Hocam sizin yaş kaç?

Hocam şöyle ben 1 aydır kursa gidiyorum daha yeni kayıt yaptırdım. İstanbul'da %100 burslu kazanıyorsan git dedi ailem eğer paralı okuyucaksan yollamam dediler bu da beni üzdü…

Ben 27 yaşındayım. Gönül besyo isterdi ama geç öğrendim. Yine de 2.ön lisans kendi bölümümden işten devam ediyorum ama en azından sevdiğim.

Eğer kursa bile yazıldıysanız ailenizde destekliyor demek. Şans vermişler size. Siz elinizden geleni yaparsanız başarırsınız. İçinizde istek var gibi duruyor. İnşallah tek seferde kazanırsınız.

Ama elinizde yine de bir paramedik diploması olsun. Zaten bitireceğim demiştiniz. Her zaman bir yol vardır.

Geri
Yukarı