22 yaş okumak için geç mi?

22 geç olduğundan değil ama harcadığın 3 sene boşa gitmesin diye bitir derim. Hem böylece bir iş deneme şansın da olur, belki seversin ve kalırsın.

Hangi bölümdesiniz?
Paramedik

22 geç olduğundan değil ama harcadığın 3 sene boşa gitmesin diye bitir derim. Hem böylece bir iş deneme şansın da olur, belki seversin ve kalırsın.
2 senelik bölümüm. Paramedik

Bitiricem zaten ama başka bölüm için hem çalışayım diyorum. Hem de son senem okul derslerime önem vereyim diyorum

Sizce? Biraz kaygılarım var okuduğum bölümden memnun değilim son senem. Kaygılanıyorum ve sürekli ağlıyorum. Biraz yardımcı olur musunuz?

Hiçbir şey için geç değil üniversitedeyken büyüklerimizi görürdüm 50 belki de 60 yaşına gelmiş bir adam 🙂 o yüzden devam edebilirsin okumaya hangi bölümden memnun olacaksanız işinizi görüyorsa o mesleği okuyun.

22 yaşımı düşünüyorum, fikrim hiçbir şey için geç değil. Fakat son seneniz ve şu an bir şeyleri değiştirmek ileride pişmanlık yaratabilir. Tavsiyem; Son senenizi okurken mezun olduktan sonra neye yönelebilirsiniz onu planlamanız. Kısacası okulunuzu bitirin, mezuniyet bir köşe de dursun.

Benim yaş 38, kariyer meslek vs bir tık üstü kalmadı ve hep bildim bileli yoğun geçti. Şimdi bir şansım olsa alan değişirdim çünkü bir zamandır ağır geliyor özellikle 2 çocuktan sonra. Fakat kafamda bir türlü oturtamıyorum, o yüzden elimden bir şey gelmiyor. Ama siz 22 yaşında biri olarak henüz daha başlamadınız ki yarım yamalak olacağına 26-27 de başlayın, pek bir zararı olmaz.

Daha neler neler yazıp iç dökmek isterdim de yazıya dökecek ne kafa var şu an ne de vakit.

22 hiç geç değil, siz ilk diplomanızı elinize alın. Güzelce bitirin. Daha sonra ailenizle konuşun. Ömür boyu istemediğiniz bir işte çalışmaktansa 2 yıl daha kendi istediğiniz bir iş için okuyun.

Bende 2 yıl ilk kazandığımda okudum. Staj yaparken bana göre olmadığını anladım. Daha sonra kendi istediğim bölümle tekrar 2 yıl okudum. 2 ön lisans diplomam var.

Bitiricem zaten ama başka bölüm için hem çalışayım diyorum. Hem de son senem okul derslerime önem vereyim diyorum

Yanlış değilsem o bölümü bitirmen yeterli, 4.0 ortalamaya gerek yok yani. Ayarında sınavlara çalışıp sonrasında da sınava bakabilirsin istersen.

En kötü sınavda iyi bi puan alamazsın olur biter, kimse kimseyi kesmiyor sonuçta.

22 hiç geç değil, siz ilk diplomanızı elinize alın. Güzelce bitirin. Daha sonra ailenizle konuşun. Ömür boyu istemediğiniz bir işte çalışmaktansa 2 yıl daha kendi istediğiniz bir iş için okuyun.

Bende 2 yıl ilk kazandığımda okudum. Staj yaparken bana göre olmadığını anladım. Daha sonra kendi istediğim bölümle tekrar 2 yıl okudum. 2 ön lisans diplomam var.

Süpermiş ama istediğim bölüm lisans.

Sınav kelebek sistemiydi, yanıma 64 yaşında bir amca oturmuştu son dersini verebilmek için sana o kadar diyeyim.

Cok iyiymis ya.

22 yaşımı düşünüyorum, fikrim hiçbir şey için geç değil. Fakat son seneniz ve şu an bir şeyleri değiştirmek ileride pişmanlık yaratabilir. Tavsiyem; son senenizi okurken mezun olduktan sonra neye yönelebilirsiniz onu planlamanız. Kısacası okulunuzu bitirin, mezuniyet bir köşe de dursun.

Benim yaş 38, kariyer meslek vs bir tık üstü kalmadı ve hep bildim bileli yoğun geçti. Şimdi bir şansım olsa alan değişirdim çünkü bir zamandır ağır geliyor özellikle 2 çocuktan sonra. Fakat kafamda bir türlü oturtamıyorum, o yüzden elimden bir şey gelmiyor. Ama siz 22 yaşında biri olarak henüz daha başlamadınız ki yarım yamalak olacağına 26-27 de başlayın, pek bir zararı olmaz.

Daha neler neler yazıp iç dökmek isterdim de yazıya dökecek ne kafa var şu an ne de vakit.

Yahu sabaha kadar dinlerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı