22 yaş yeni meslek öğrenimi için geç mi?

RECKEİ

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben 22 yaşına kadar hiçbir meslek sevemedim. Spor konusunda çok iyiydim hızlı ve atiktim ama hastalıktan ( akciğer sönmesi) sonra umudumu kaybettim. Şimdi ise güvenlik görevlisi oldum ama hiç zevk alamıyorum ve aşırı mutsuz hissediyorum. Bilgisayar üstüne bir şey okumak istiyorum her zaman içimde vardı ama aptallık işte yapamam deyip durdum. Editörlük, mühendislik, bilgisayar içi her meslekten zevk aldığımı fark ettim. Acaba bu yaştan sonra geç mi kaldım okuma konusunda veya başka meslek edinme konusunda fikirlerinizi ciddi biçimde aktarırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birazcık geç ama olsun yine de kendinizi geliştirebilirsiniz siber güvenlik veya web dizayn ben şu an web dizayn yapıyorum zaten kaynaklar ortada siber güvenliğide hobi olarak yapıyorum tabii sen işe çevirebilirsin siber güvenlikte çok Türkçe kaynak yok çoğunlukla yabancı kaynaklar var ama web tasarım çok kaynak var hem yabancı hem Türkçe siber güvenlikte çok para var hem yurt içi hem yurt dışı ve bir de Udemy gibi sitelerden kurs almanı öneririm.

Birazcık geç ama olsun yine de kendinizi geliştirebilirsiniz siber güvenlik veya web dizayn ben şu an web dizayn yapıyorum zaten kaynaklar ortada siber güvenliğide hobi olarak yapıyorum tabii sen işe çevirebilirsin siber güvenlikte çok Türkçe kaynak yok çoğunlukla yabancı kaynaklar var ama web tasarım çok kaynak var hem yabancı hem Türkçe siber güvenlikte çok para var hem yurt içi hem yurt dışı ve bir de Udemy gibi sitelerden kurs almanı öneririm.
Öncelikle cevabın için teşekkürler. Acaba önerebileceğin Adobe Premiere Pro ya geçmeden önce elimin alışacağı ücretsiz bir edit programı önerebilir misin ? Funny moments videoları hazırlamak istiyorum.

Öncelikle cevabın için teşekkürler. Acaba önerebileceğin Adobe Premiere Pro'ya geçmeden önce elimin alışacağı ücretsiz bir edit programı önerebilir misin? Funny moments videoları hazırlamak istiyorum.

Şu ana kadar 1 tane edit programı kullandım oda Camtasia Studio idi tabii paralı olanı kullanıyordum o yüzden çok edit programı bilmem zaten Camtasia Studio ile çok iyi editler yapamazsın en iyisi şu anda senin Adobe Premiere Pro kullanman ama kendi kendine öğreniceksin maalesef çünkü YouTube'da devlet sırrı gibi saklıyorlar onun dışında zaten ücretsiz edit programları çok kötü ve zaten çok az.

Şu ana kadar 1 tane edit programı kullandım oda Camtasia Studio idi tabii paralı olanı kullanıyordum o yüzden çok edit programı bilmem zaten Camtasia Studio ile çok iyi editler yapamazsın en iyisi şu anda senin Adobe Premiere Pro kullanman ama kendi kendine öğreniceksin maalesef çünkü YouTube'da devlet sırrı gibi saklıyorlar onun dışında zaten ücretsiz edit programları çok kötü ve zaten çok az.
Teşekkür ederim.

Hocam tabii ki yaşınızdan dolayı zamanınız daha az oluyor bu açıdan kendinizi geliştirmenin biraz daha yavaş olabilir ama ben kesinlikle geç olduğunu düşünmüyorum. Benim 26 yaşında bir tanıdığım var eskiden polisdi şimdi ise yazılım mühendisi. İlk etapta polislik yapıyordu fakat sonra yazılıma ilgili olduğunu düşünmeye başladı kendini geliştirdi, üniversitesini bitirip diplomasını aldı sonra da polislikten istifa etti. Şuan freelancer olarak ayda 1500 dolar civarında kazanıyor. Tabii ki kolay olmuyor ama gerçekten istenip, çalışılırsa yapılabilir.

ben 27 yaşındayım, muhasebe çıkışlıyım fakat şimdi gişe memuru olarak göreve başladım yeni. 2.5 seneye yakın muhasebecilik yaptım şirketlerde hiç keyif vermedi şey gibisin istenmeyen eleman. Banka iyiymiş ama baya güzel yani yükselmesi vs. Uzun lafın kısası her şey senin elinde yaş sadece bir numara bana kalırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı