22 yaş üniversiteye başlamak için geç midir?

xiidra1

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 20 yaşındayım. Agustos ayinda 21'e gireceğim. Liseden 18 yasinda mezun olduktan sonra universiteyi bosladim ve 1 yil market, 1 yilda fabrikada calistim ve sonunda anladım ki bu isler hayati zehir etmekten baska ise yaramiyor. Surunmek istemiyorum. Asil sorum su: Ben seneye 2024 YKS'ye girmek istiyorum. Eger basarabilirsem Biyoteknoloji veya Molekuler Biyoloji ve Genetik bolumlerini istiyorum. Basarirsam 22 yasinda baslayacagim, hazirlikla birlikte mezun olmam 27'yi bulucak. Sizce cok mu geç kaldım? O yastan sonra is bulma imkanim olabilir mi yurt dışında falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ben 20 yaşındayım. Agustos ayinda 21'e gireceğim. Liseden 18 yasinda mezun olduktan sonra universiteyi bosladim ve 1 yil market, 1 yilda fabrikada calistim ve sonunda anladım ki bu isler hayati zehir etmekten baska ise yaramiyor. Surunmek istemiyorum. Asil sorum su: Ben seneye 2024 YKS'ye girmek istiyorum. Eger basarabilirsem Biyoteknoloji veya Molekuler Biyoloji ve Genetik bolumlerini istiyorum. Basarirsam 22 yasinda baslayacagim, hazirlikla birlikte mezun olmam 27'yi bulucak. Sizce cok mu geç kaldım? O yastan sonra is bulma imkanim olabilir mi yurt dışında falan?
Sadece konu başlığındaki soruyu cevaplayayım, hayır geç kalmış olmazsınız. Sınıfımda benden 2-3 yaş küçük kişiler de var 15-20 yaş büyük kişiler de. Eğitimde yaş önemli değil hocam.

Eğer kaliteli bir bölüm & üniversiteyi başarılı bir şekilde bitirirseniz asla geç değil. Kaliteli bir üniversitede güzel bölümler okuyan arkadaşlarım çalıştı çabaladı başarılı oldu, çoğu yurt dışında ya yüksek lisans yapıyor ya da çalışıyor. Biri de 1 yıldır Hollanda'da yazılım müh. olarak çalışıyor ( evden çalışıyor işe gitme zorunluluğu yok ). En son konuştuğumuzda 5000 € civarı maaş alıyordu, kral gibi yaşıyor adam.

Hayır değil. 80 yaşındaki adam bile giriyor sizin neyiniz eksik ? Zaten normal olarak da 30 yaş altı daha genç sayılır çünkü olay üniversite okumakla bitmiyor. Tecrübe ve kendine yeni bir şeyler katmak için kurs falan derken bi bakmışsın 30 olmuşsun.

Hiçbir şey için geç değil hocam. Sadece yapmak istediğinize odaklanın yeter. Hayat sizin hayatınızdır ve istediğiniz şeye istediğiniz zaman başlayabilir, yapabilirsiniz.

Eğitim için hiçbir zaman geç değildir. Üniversite ortamında her yaştan insan olur. Geç kaldığınızı düşündüğünüz birkaç yıl için ömrünüzün geri kalanını istemediğiniz bir işte ve istemediğiniz yaşam standartlarında geçirmek zor gelir. İleride bu zamanlarına geri dönüp keşke okusaydım diye pişmanlık duyabilirsin. Bu dönemde hayatının en güzel yıllarını yaşayabilirsin çok güzel dostluklar edinebilirsin, bu yaşta hiçbir şey için geç değil.

Geri
Yukarı