220.000 TL ile mining makinesi mi alınmalı?

Borsa İstanbul'da pay senedi alsanız o parayı bir yılda ikiye katlar riski düşük en iyi yatırım yeri.
Herkesin kendine göre farklı yatırım fikirleri var, benim bildiğim piyasa bu ortalama 12-14 ayda zaten amorti ediyor kendi kendini sistem tabii ki piyasanın etkisi büyük fakat geleceğe yatırım yapmak bana daha mantıklı geliyor.

Orası öyle amenna. Sadece coin meselesi biraz riskli şu anda. Yasal altyapısı hazır değil. Örneğin banka ve yatırım firmalarında tıpkı Borsa İstanbul gibi listelense alınıp satılsa güvenlice ve devlet garantör olsa yatırım olarak değerlendirmek daha kolay olur.

Orası öyle amenna. Sadece coin meselesi biraz riskli şu anda. Yasal altyapısı hazır değil. Örneğin banka ve yatırım firmalarında tıpkı borsa İstanbul gibi listelense alınıp satılsa güvenlice ve devlet garantör olsa yatırım olarak değerlendirmek daha kolay olur.

O olmayacak bir şey :D zaten blockchain merkezi paraya karşı doğmuş bir şey yine de ben miningi riskli bulmuyorum BTC 0 dolar olsun piyasa bitsin en kötü ekran kartlarimi satarim 10 20 zararim olur bu da en olağandışı senaryoda.

Bence ekran kartı ile rig kurulmalı. Asic cihazlar zorluk arttıkça verimi düşecektir. Ekran kartları düşse bile oyunculara yönelik olduğu için elden çıkarılabilir.

Mining bitecek gibi bir düşünceniz varsa rig kurun derim. Mining yapmayı bırakınca kartları satma imkanınız olur.

Elektrik mevzunu merak ettim doğrusu arkadaş inatla cevap vermiyor. Gün içinde cevap vermezse Cimer'e bildirmek lazım durumu.

Kaçak elektrik diyen arkadaşlar güneş paneli diye bir şey var biliyorsanız arkadaş güneş paneli kurmuştur belki oradan bedava elektrik alıyor olabilir.
Güneş paneliyle sistemi besleyen mining'ci ? Şaka olmalı. Sıradan bir evin 220V enerjisini karşılayabilmek için gerekli olan güneş paneli maliyeti şuan 90 bin TL ! Mining için gerekli olan 300 bin TL

Bence bu paraya 6 adet 3090 al.(Yurt dışından tanesi 3000 dolara)
LHR kısıtlaması yok.
100 ile kazıyor.
6*100 en az 600 olur.

Geri
Yukarı