220.000 TL ile mining makinesi mi alınmalı?

Diğer amazonlara göre daha ucuza geliyor bir de karttan euro çekince bir tık daha ucuza geliyor ayriyeten.

ekran kapanınca bu değer 34.2 civarında gidiyor
edit: attığım fiyat 20 adet gigabyte gtx 1660superin fiyatıdır.
Screenshot_5.png
Screenshot_3.png

Sistem kendini 3 senede amorti ediyor siz en iyisi bir daire alın.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-11-12-21-18-592_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-11-12-21-18-592_com.android.chrome.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 46
İnan bana cimer sistemi çok başarılı çalışan bir sistem. Birçok şikayetim ve ihbarım kısa sürede ilgilenildi. Sonucu hakkında da bilgi verildi. Güzel bir dilekçe ile her şey çözülür. Mining yapacak birinin elektrik sorunu yok diyor olması tamamen şaibeli bir konudur. Biz oyun oynadığımız bilgisayar bile ne kadar elektrik yakıyor diye düşünürken neyse :)

Şaibeyse şaibe size ne oluyor hocam? Onu anlamadım demiş aidata dahil kanıtlamasını mı bekliyorsunuz.

Bulunabilirse antminer cihazları da alınabilir. Algoritmayı dikkatli seçmek gerekir en karlısı belki ethash olarak gözükebilir şuan ama ethereum bittiği zaman o cihazlar kendi elektriğini kurtaramıycağı kadar az lazım yapabilir ehash algoritmasındaki coinlerde. Sha256 (bitcoin) algoritmasındaki bir makina almak daha güvenli bir yatırım olur bence. Etherum 2.0 dan hiç etkilenmezsiniz. Mining rigler 2.0 dan sonra çok kan kaybedecek insanlar altcoinlere yığılcak ve oralarda zorluk patlamaları yaşanacak ama BTC de zaten sadece asic ile yapılabildiği için bir değişim yaşanmıycak. Aynı şekilde scrypt (ltc, dogecoin) algoritmasını kullanan bir cihaz da seçilebilir. Eğer bütçeniz bu cihazlara yetiyorsa bi araştırın derim mining riglere göre uğraşı daha az olur. Kapladığı alan zaten daha az ama işte algoritma seçimi çok önemli o coinin ne zaman yarılanmaya giriceği vs bakılması gereken şeyler.

Bu yine bence suç. 50 daire olsa senin mining yüzünden harcadığın enerjiyi kalan 49 kişi odiycek ben olsam kan çıkarırım.

Dairelerin ödediği bedelin içerisine 2 yıldır kapalı olan spa/spor salonu/havuz bedeli dahil buralar kapalı ama parasını ödüyoruz. Yönetim zaten tanıdık elimde bomboş spor salonu var kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dairelerin ödediği bedelin içerisine 2 yıldır kapalı olan spa/spor salonu/havuz bedeli dahil buralar kapalı ama parasını ödüyoruz. Yönetim zaten tanıdık elimde bomboş spor salonu var kullanıyorum.

İşin rengi burada değişti tabii. Mevzu kaçak elektrik değil mevzu başka insanların hakkını girmek mi denir ne denir bilemedim. Sitenin ortak alan elektriğini kullanıp faturanı diğer insanlara ödeteceksin. Buna yasal olarak bir kolluk kuvveti bakmaz işin içinde kaçak bir şey yok ama sitende birisi öğrenirse çok hoş sonuçlar ortaya çıkmaz bilgin olsun.

İşin rengi burada değişti tabii. Mevzu kaçak elektrik değil mevzu başka insanların hakkını girmek mi denir ne denir bilemedim. Sitenin ortak alan elektriğini kullanıp faturanı diğer insanlara ödeteceksin. Buna yasal olarak bir kolluk kuvveti bakmaz işin içinde kaçak bir şey yok ama sitende birisi öğrenirse çok hoş sonuçlar ortaya çıkmaz bilgin olsun.
Ki zaten hemen belli eder kendini. Her ay ödenen miktarın üstünde tahsil edilmeye başlandığı anda show ana haberden izleriz cümbüşü
Ki zaten hemen belli eder kendini. Her ay ödenen miktarın üstünde tahsil edilmeye başlandığı anda show ana haberden izleriz cümbüşü
Birde yönetimde işin içindeyse bu iş organize suça bile girebilir. Sonuçta elektirik vs ortak dahi olsa belirli kurallar vardır diye düşünüyorum

Yönetime salonun bodrumunda böyle bir iş yapacağımı ve elektrik kullanacağımı bildirdim bir sorun olmadığını söylediler en kötü farkı cebimden veririm ama inanılmaz bir fark çıkacağını da sanmıyorum
Yönetime salonun bodrumunda böyle bir iş yapacağımı ve elektrik kullanacağımı bildirdim bir sorun olmadığını söylediler en kötü farkı cebimden veririm ama inanılmaz bir fark çıkacağını da sanmıyorum
Hem neyse ne cimere şikayet edecek olan arkadaş nereden çıktı anlamadım konu neyle alakalı eleman ne konuşuyor

Şu anda amorti süreleri 22 ay civarı. Amorti süresini 20 ayın üzerinde hesaplayabilirsiniz. 3080 gibi üst seviye bellek bulunduran kartların bellekleri mining esnasında çok ısınıyor ve bu yüzden performansının düşmemesi için termal ped değişimim yapmak gerekiyor. Eğer kartları Türkiye'den alacaksanız termal ped değişimi yapılınca garantisi bozulduğu için ve kartın değerinin koruması için bence en mantıklı kart RTX 3060 Ti LHR.

@aranelciryatan
Siz bu mining konularında hep mining yapanların açığını bulmaya, onları bu işten döndürmeye ya da korkutmaya çalışıyorsunuz. Sanırım yeterli sermayeniz yok ve mining yapanların kazandığı paradan rahatsız oluyorsunuz.

Geri
Yukarı