220.000 TL ile mining makinesi mi alınmalı?

Fikrin yoksa neden yazıyorsun? Boş kalabalık yapmanın anlamı yok.

Mesajların hepsini okudum, burada da çok fazla bilgi kirliliği var, haberin olsun. 3090 Ti beklemenin sonucu hüsran olabilir. Marketten çikolata alır gibi alıp getiremiyorsun maalesef. Hangi yöntemlere güvenerek bunu yapabileceğini düşündün bilmiyorum ama karşılaşacağın iki problem var; ürünü bulabilmen ve gümrükten geçirebilmen.
Kart seçimi konusuna gelirsek. Hangi kartın karlı olduğunu söylemek kartın alış fiyatına göre değişiyor. X bir kartı ben 15'e alırım sen 20ye alırsın, aynı kazarlar ama amorti süreleri değişir. Türkiye'deki ekran kartı satan elektronik mağazaları son zamanlarda fiyat kırdı, topluca almak istediğini söyleyip belki uygun fiyata alabilirsin. Diğer seçenek de sarı sitede Amazon yurt dışından getirip kart satanlardan toplayabilirsin. Aç piyasayı bak, hangi kart kaç kazıyor, kaça alırsam kendisini ne kadar sürede “tahmini” olarak amorti eder diye kendi hesabını kendin yap, hesabın nasıl yapılacağı konusunda yardım olursa forumda sor, mutlaka cevabı alırsın. Yoksa buradaki “ev al” gibi öneri yapan boş beleş tiplerle zamanını harcarsın.

Kim boş yazmış kim dolu konu sahibi okuyup karar verecek zaten durduk yere ortamı germeye ne gerek var? Ne meraklısınız kavga etmeye milletle?

Mining'in mantıklı olup olmadığını sormuş bende insan gibi cevapladım? Kart hakkında bilgim yok. Gidip insanca söyledim zaten.
Mining hakkında bilginiz yokken mining hakkında bir soruya cevap vermenizi normal buluyorsunuz yani?
Kim boş yazmış kim dolu konu sahibi okuyup karar verecek zaten durduk yere ortamı germeye ne gerek var? Ne meraklısınız kavga etmeye milletle?
O zaman buraya pilav tarifi verelim, sonra da pilav sat diyelim adama. Herkes kafasına göre yazsın değil mi? Bir milyon tane mesaj atalım.

Mining hakkında fazla bir fikrim yok ancak Mining Rig kurmak mantıklı gibi

Demek hiçbir fikir içermiyor değil. Herkes her konuyu yalayıp yutmuş, profesörü olmuş olmak zorundada değil. Bilen bildiğini yazıyor yanlış olan cevaplar " yanlış cevap " olarak işaretleniyor. Konu sahibi her tavsiyeyi uygulamak zorundada değil zaten. Tabii aslında benim üzerime vazife değil @377660 kendisi daha güzel ifade eder ben sadece ortada olmaması gereken bir yorum görünce yorum yazma ihtiyacı hissettim.

Son düzenleme:
Fikrin yoksa neden yazıyorsun? Boş kalabalık yapmanın anlamı yok.

Mesajların hepsini okudum, burada da çok fazla bilgi kirliliği var, haberin olsun. 3090ti beklemenin sonucu hüsran olabilir. Marketten çikolata alır gibi alıp getiremiyorsun maalesef. Hangi yöntemlere güvenerek bunu yapabileceğini düşündün bilmiyorum ama karşılaşacağın iki problem var; ürünü bulabilmen ve gümrükten geçirebilmen.
Kart seçimi konusuna gelirsek. Hangi kartın karlı olduğunu söylemek kartın alış fiyatına göre değişiyor. X bir kartı ben 15 e alırım sen 20ye alırsın, aynı kazarlar ama amorti süreleri değişir. Türkiye’deki ekran kartı satan elektronik mağazaları son zamanlarda fiyat kırdı, topluca almak istediğini söyleyip belki uygun fiyata alabilirsin. Diğer seçenek de sarı sitede Amazon yurtdışından getirip kart satanlardan toplayabilirsin. Aç piyasayı bak, hangi kart kaç kazıyor, kaça alırsam kendisini ne kadar sürede “tahmini” olarak amorti eder diye kendi hesabını kendin yap, hesabın nasıl yapılacağı konusunda yardım olursa forumda sor, mutlaka cevabı alırsın. Yoksa buradaki “ev al” gibi öneri yapan boş beleş tiplerle zamanını harcarsın.
Kendim de bakiyorum zaten, yurtdisinda trye mal getiren arkadas var ondan alabilirim bu problem degil bence kart cıktıgı zaman bütün piyasayi arastirip en uyguna toplayabilecegim kadarini alirim, dediginiz gibi itopya gibi yerlere toplu alim icin sormak mantikli fakat karti 3500 dolar baz alirsak benim 5 kartlim butcem var pek de toplu bir alim gibi durmaz :D

Kendim de bakiyorum zaten, yurtdisinda trye mal getiren arkadas var ondan alabilirim bu problem degil bence kart cıktıgı zaman bütün piyasayi arastirip en uyguna toplayabilecegim kadarini alirim, dediginiz gibi itopya gibi yerlere toplu alim icin sormak mantikli fakat karti 3500 dolar baz alirsak benim 5 kartlim butcem var pek de toplu bir alim gibi durmaz :D
Toplu alımı daha alt modeller için söylemiştim, 10 tane 3070ti ya da 20 tane 3060 mesela.

Mining hakkında bilginiz yokken mining hakkında bir soruya cevap vermenizi normal buluyorsunuz yani?
"Miming yapmak mantıklı" demişim. Kartlar hakkında bilgi birikimim yok ancak Allah'a şükür neyin mantıklı olup olmadığını anlayabiliyorum. Kart hakkında bilginiz varsa ki vermişsiniz verip ayrılabilirsiniz. Bende bilgim olan kadarını verdim. Boş tartışmayı uzatmayın.

Geri
Yukarı