220 TL klavye mouse önerisi

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar şu an kafamda olan Rampage RAPIDO klavye var beyaz switchli hoşuma gitti. Bir de mouse olarak Rampage Centaur var. Görünüşleri hoşuma gitti.
Kriterlerim
----------------------------
1.Mekanik hisli istemiyorum. Mekanik olmalı
2. Klavye bilek destekli mouse da baş parmak destek kısmı olmalı.
3.Klavye RGB olmalı mouse o kadar önemli değil ışık bakımından.
Not: Lütfen Rampage kötülemek için yorum yazmayın öneriniz varsa açığım bunu önerisi olmasa bile Rampage markasını kötülemek için yazan arkadaşlara söylüyorum şimdiden teşekkürler :).

Son düzenleme:
Arkadaşlar şu an kafamda olan Rampage RAPIDO klavye var beyaz switchli hoşuma gitti. Bir de mouse olarak Rampage Centaur var. Görünüşleri hoşuma gitti.
Kriterlerim
----------------------------
1.Mekanik hisli istemiyorum. Mekanik olmalı
2. Klavye bilek destekli mouse da baş parmak destek kısmı olmalı.
3.Klavye RGB olmalı mouse o kadar önemli değil ışık bakımından.
Not: Lütfen Rampage kötülemek için yorum yazmayın öneriniz varsa açığım bunu önerisi olmasa bile Rampage markasını kötülemek için yazan arkadaşlara söylüyorum şimdiden teşekkürler :).
220 TL gibi meblağlara satılan mekanik klavyeleri almanızı önermiyorum (James Donkey,Everest vs.) Çünkü çok çabuk bozuluyorlar ve çok kalitesizler. Onun yerine Corsair lite l alabılırsiniz.

120-130 TL'ye mekanik klavye bulamazsınız. 200 TL'ye bir iki tane güya mekanik klavye var o fiyata ama hepsi Çin işi dandik switch'lerden yapılmışlar 1 sene sonra bozuluyorlar ya da en iyi ihtimal lehim atıyor. (Elbette illaki bozulacak değil ama çoğunlukla bu şekilde.) Bu yüzden kaliteli markaların ürünlerini almanı öneririm. Rampage'yi kötülemek için gelmeyin demişsin ama durum tam olarak o şekilde. Işığına bakarak alma. Kaliteli bir klavyenin hissiyatı ve kullanımı bir başka oluyor gerçekten. Bunu Cooler Master Masterkeys Lite L kullanarak yazıyorum ve gerçekten memnunum. Parasının her kuruşuna değiyor. Bu senin bütçeni aşıyor elbette ben örnek verdim. Mekanik hisli diyip geçme klavyelere. CK108 de kullanmış biri olarak söylüyorum o dandik Outemu VS. switch'lerin hissiyatı CM Lite L'den çok daha kötü. Mekanik hissi bile veremiyorlar. Forumda bir arkadaş vardı aldığına pişman oldu ismini tam hatırlamıyorum. Eğer buradaysa sana deneyimlerini aktaracaktır.
Bana kalırsa Devastator 3 setini al. En azından parasının hakkını verecektir.
Ayrıca farede başparmak desteği çok da önemli değil banakalırsa. Elbette tercih meselesi ama SGM-X7'den (Başparmak desteği vardı.) CM'nin faresine geçtim ve parmak desteği olan bir fareden olmayana geçiş çok da bir fark yaratmıyor. Hatta hiç yadırgamadım diyebilirim. Zaten SGM-X7 hiç ergonomik değilde parmak desteği olsa ne olacak? Kaliteli bir fare alabilirsen eğer o zaman parmak desteğini aramazsın bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı