2200 liraya güç kaynağı ve kasa önerisi

Knockout007

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
İşlemci olarak AMD Ryzen 5 5600 (veya Ryzen 5 5600X) ve ekran kartı olarak Sapphire marka RX 6600XT satın almayı düşünüyorum.
Bu temel iki parçaya uygun olacak kaliteli kasa ve güç kaynağı da satın alacağım ancak karar veremedim, önerilerinizi en fazla 2500 lira olacak şekilde bekliyorum.

Bazı ilgimi çeken ürünler de şunlar:

Son düzenleyen: Moderatör:
Berbat seçimler. 2300-2400TL civarı yapıyor;
Ayrıca kasa için Technopat'a özel indirim mevcut.

Biraz bütçenizi aşıyor. İsterseniz kasadan kısabilir. Fakat benim önerim bu iki ürün olur. Kendi seçtiklerinize o paraları vermeyin.

Berbat seçimler. 2300-2400TL civarı yapıyor;
Ayrıca kasa için Technopat'a özel indirim mevcut.
İndirim kodundan haberim yoktu. Böylece daha da iyi oluyor.

Güç kaynağından fiyatı azaltayım derseniz de @Emma Stone 'un attığına bakabilirsiniz.

Mesajlarınız için teşekkür ederim SS-Cool Zero model güç kaynağını listeme ekledim ancak iki sorum var:
  1. Kasayı da amazon.com.tr / hepsiburada.com / vatanbilgisayar.com sitelerinden almam gerek, başka bir öneriniz var mı?
  2. 750W 80+ Gold model güç kaynağı topladığım sistem için çok abartı olmuyor mu?

Mesajlarınız için teşekkür ederim SS-Cool Zero model güç kaynağını listeme ekledim ancak iki sorum var:
  1. Kasayı da amazon.com.tr / hepsiburada.com / vatanbilgisayar.com sitelerinden almam gerek, başka bir öneriniz var mı?
  2. 750W 80+ Gold model güç kaynağı topladığım sistem için çok abartı olmuyor mu?
Sadece o sitelerden almanızın sebebini anlayamadım. Açıklamazsanız yardımcı olamayız.

750W 80+ GOLD sizin sistem için fazla fakat güç kaynağından kısmak mantıklı bir haraket değil. Dediğim gibi fiyatı fazla geldiyse XPG Pylon ürününe de bakılabilir.
Güç kaynakları her yük altında maksimum verimlilikle çalışmazlar. Neredeyse her zaman en verimli çalıştıkları durum sundukları W'ın yarısı kullanıldığında olur. Hem ileride yükseltme yaparken kolaylık sağlaması için de önceden daha kaliteli bir ünite almak sebeplerden biri.

Yeni konular

Geri
Yukarı