2200 TL GTX 750 Ti sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ramazan_38150

Hectopat
Daha fazla  
Msi GTX 750 Ti
Msi B150M bazooka 2133
İ3 6098p
8 GB HyperX Fury 2133
500 GB WD caviar blue 500 GB 5400 RPM 64mb
120 GB kingston SSD
Cooler master kasa (500W)

Uygun bir sistem mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 750 Ti yerine RX 460 alman daha mantıklı olur. Fiyatı aynı, performansı daha iyi ve daha yeni bir kart.

Anakart 2133 MHz fakat RAM'ler 2666 MHz ?
Sebebi nedir acaba?

GTX 750 Ti yerine RX 460 alman daha mantıklı olur. Fiyatı aynı, performansı daha iyi ve daha yeni bir kart.

1050 olabilir mi peki islemci yetersiz kalir mi yoksa?

@Ramazan_38150 Öncelikle kimsenin önerisine uyup asla H110 anakart almamaya çalış. Eğer anakart XMP destekliyorsa, XMP desteği olan atıyorum 3000MHz belleği taktığında, BIOS'dan XMP profili devreye sokularak bellek 3000MHz olarak çalışabilir. Beğen butonuna tıklama yoluyla teşekkür etmelisin. Alacağın HDD'nin en az 7200 rpm ve 64MB ön belleğe sahip olduğundan emin ol. Türkçe yazım kurallarına dikkat edelim, büyük harf ile başka ve noktalama işaretleri kullan.
Technopat Sosyal Kuralları

HyperX Fury yaklaşık 25TL daha pahalı. Sırf Mhz değeri anakart ile uyuyor diye RAM'e gereksiz para vermeye gerek yok. Bu RAM'ler de anakartınızda 2133 olarak sorunsuz çalışacaktır.

Ek olarak, tavsiye ettiğim RX 470, GTX 1050 ve GTX 1050 Ti'dan çok daha üstün performanslıdır.

Ve bütçeniz yoksa B150 serisi bir anakarta boşuna +150TL ödemeyin. i3 işlemci için H110 serisi bir anakart yeter de artar.

@H. Hüseyin

gfhfgh.jpg

HyperX Fury yaklaşık 25TL daha pahalı. Sırf Mhz değeri anakart ile uyuyor diye ram'e gereksiz para vermeye gerek yok. Bu ram'ler de anakartınızda 2133 olarak sorunsuz çalışacaktır.

Ek olarak, tavsiye ettiğim RX 470, GTX 1050 ve GTX 1050 Ti'dan çok daha üstün performanslıdır.

Ve bütçeniz yoksa B150 serisi bir anakarta boşuna +150TL ödemeyin. i3 işlemci için H110 serisi bir anakart yeter de artar.
Tavsiye ettiğiniz sistem gayet iyi ben onun için bir şey demedim zaten ucuz olduğu için arkadaş onu tercih etmiştir dedim ve sorun çıkartmaz dedim. Alternatif olarak da bu alınabilir dedim. Ayrıca o kart ile işlemci işlemciye binen oyunlarda darboğaz yapacaktır. Ki sırf ekran kartı yüksek olsun diye kalitesiz bir kasa ve çakma bir psu kullanmışsınız. Nagas diye bir marka yoktur. Aopen firmasının modellerinde kullanılan bir isimlendirmedir. Türkiye de satılanlar everest, frisby gibi çakma ve kalitesizdir. Ayrıca şuradan da hangi modeller 80+ sertifikasına sahiptir bakabilirsin. Her yazanın üstüne aldanmayın. Ecova Plug Load Solutions

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı