2200 TL Sistem Tavsiyesi

Eğer siz birleştirecekseniz hepsiburada gibi satıcılara da bakın çünkü seçtiğiniz parçaların fiyatı biraz yüksek göründü bana. Son düzenlemelerden sonra sisteminiz daha iyi olmuş. İlk cümlemi tekrarlıyorum ancak, parça bazı fiyatları yüksek biraz. RAM hariç bu sistemi hepsiburada üzerinden aldığınızda 200 liraya yakın cebinizde kalıyor
Birkaç düzenleme yaptım. RAM iki slot olacak şekilde ve anakart başka modele baktım. Dediğiniz gibi şimdi ekran kartı inecek diye beklerken en iyisi idare edecek bir sistem olsun derdindeyim. Sonra da 1050 Tİ ekran kartı almak amacım. Bu gidişle düşeceğe de benzemiyorlar ama bakalım.
Eki Görüntüle 298427

Corsair VS serisinde ses sorunu var diyorlar. SSD ile HDD farkını zaten anlatmaya gerek yok. En son attığınız sistem alınabilir. Farklı sitelerden alırsanız daha ucuza gelme olasılığı var deniyor.
Farklı sitelerden alırım o da sorun değil ama R3 2200G için anakart BİOS güncellemesi gerekiyormuş. Alınan site buna dikkat ediyorsa olur bu şekilde.
Eğer siz birleştirecekseniz hepsiburada gibi satıcılara da bakın çünkü seçtiğiniz parçaların fiyatı biraz yüksek göründü bana. Son düzenlemelerden sonra sisteminiz daha iyi olmuş. İlk cümlemi tekrarlıyorum ancak, parça bazı fiyatları yüksek biraz. RAM hariç bu sistemi hepsiburada üzerinden aldığınızda 200 liraya yakın cebinizde kalıyor
Hepsiburada'dan alabilirim evet ama işlemcinin görüntü vermesi için anakart BİOS güncellemesi gerekiyormuş. Bunu Hepsiburada'daki satıcı dikkate alır mı sizce? Yoksa uğraştırmasın sonra. RAM hariç demişsiniz peki RAM'i hangi siteden önerirsiniz ve hangisi olur?

Farklı sitelerden alırım o da sorun değil ama R3 2200G için anakart BİOS güncellemesi gerekiyormuş. Alınan site buna dikkat ediyorsa olur bu şekilde.

Hepsiburada'dan alabilirim evet ama işlemcinin görüntü vermesi için anakart BİOS güncellemesi gerekiyormuş. Bunu Hepsiburada'daki satıcı dikkate alır mı sizce? Yoksa uğraştırmasın sonra. RAM hariç demişsiniz peki RAM'i hangi siteden önerirsiniz ve hangisi olur?
RAM hariç dememin sebebi orada 2x4 Kit bulamamış olmam.
2200G B350'ye takıldığında görüntü gelecektir. Ancak çalıştırmak için işletim sistemi kurmadan önce BIOS yükseltmeniz gerekir. Ben anakartımı aldığımda doğrudan çalıştı. Biraz da üretim tarihi önemli. Ama çok eski stok değilse çalışır durumda BIOS yüklü oluyor. Sadece ilk çalıştırmada yükseltme yapmanız gerekiyor. Yükseltmeyi yaptıktan sonra RAM ya da APU gibi herhangi bir ayar yapmadan yeniden başlatacaksınız. Yeniden başladıktan sonra ayarlamaları yapmanız gerekecek.
Açılmasa bile bu dünyanın sonu olmuyor. AMD size ilk nesil bir işlemciyi ücretsiz gönderiyor, hemen yükseltmeyi yapıp siz de geri gönderiyorsunuz.

RAM hariç dememin sebebi orada 2x4 Kit bulamamış olmam.
2200G B350'ye takıldığında görüntü gelecektir. Ancak çalıştırmak için işletim sistemi kurmadan önce BIOS yükseltmeniz gerekir. Ben anakartımı aldığımda doğrudan çalıştı. Biraz da üretim tarihi önemli. Ama çok eski stok değilse çalışır durumda BIOS yüklü oluyor. Sadece ilk çalıştırmada yükseltme yapmanız gerekiyor. Yükseltmeyi yaptıktan sonra RAM ya da APU gibi herhangi bir ayar yapmadan yeniden başlatacaksınız. Yeniden başladıktan sonra ayarlamaları yapmanız gerekecek.
Açılmasa bile bu dünyanın sonu olmuyor. AMD size ilk nesil bir işlemciyi ücretsiz gönderiyor, hemen yükseltmeyi yapıp siz de geri gönderiyorsunuz.
Tamamdır sağolun yardımlar için ayrıca FSP güç kaynağının Meet ve Hexa olanı var 500 W 80+ olanında. Fark nedir biliyor musunuz?

Son düzenleme:
Ekran kartlarının doların bu gidişatında ucuzlayacağını sanmıyorum. 3000TL ekran kartlı bütçem ve HDD var demiştiniz aşağıya bir sistem bırakıyorum bakın bir.

İşlemci: Intel Core i3-8100 Coffee Lake 3.60GHz 6MB Soket 1151 İşlemci - incehesap.com

Anakart: Gigabyte B360M D2V 2133mhz-2666mhz(OC) 1151p v2 mATX Anakart

RAM: Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog

Ekran kartı: Palit GeForce® GTX1050 Tİ DUAL O.C 4GB 128Bit GDDR5 GTX1050Tİ Ekran Kartı (NE5105TS18G1 1071D) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

SSD: Western Digital Green 120GB 2.5'' SATA 3 SSD WDS120G2G0A - Nanokatalog

Kasa: FSP CMT120A USB3.0 Pencereli Güç Kaynaksız Kasa - inventus

PSU: FSP FSP500-60AHBC 500W 80+ PFC Aktif Power Supply Fiyatı

3009TL ediyor. Ryzen isterseniz B350 anakart ve R3 2200G ile değiştirirsiniz fiyatları benzer zaten. Nanokatalog'dan alacağınız ürünlerin stoklarını sorun mutlaka. Yoksa benzer fiyatlı ürünlerle değiştirilebilir.
Yazmayı unutmuşum. Ryzen'e geçersen diye RAM'i 3000MHZ tutmuştum eğer İntel alırsan 2400 veya 2666MHZ bir RAM alabilirsin Nanokatalog'dan

Son düzenleme:
Ekran kartlarının doların bu gidişatında ucuzlayacağını sanmıyorum. 3000TL ekran kartlı bütçem ve HDD var demiştiniz aşağıya bir sistem bırakıyorum bakın bir.

İşlemci: Intel Core i3-8100 Coffee Lake 3.60GHz 6MB Soket 1151 İşlemci - incehesap.com

Anakart: Gigabyte B360M D2V 2133mhz-2666mhz(OC) 1151p v2 mATX Anakart

RAM: Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog

Ekran kartı: Palit GeForce[emoji768] GTX1050 Tİ DUAL O.C 4GB 128Bit GDDR5 GTX1050Tİ Ekran Kartı (NE5105TS18G1 1071D) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

SSD: Western Digital Green 120GB 2.5'' SATA 3 SSD WDS120G2G0A - Nanokatalog

Kasa: FSP CMT120A USB3.0 Pencereli Güç Kaynaksız Kasa - inventus

PSU: FSP FSP500-60AHBC 500W 80+ PFC Aktif Power Supply Fiyatı

3009TL ediyor. Ryzen isterseniz B350 anakart ve R3 2200G ile değiştirirsiniz fiyatları benzer zaten. Nanokatalog'dan alacağınız ürünlerin stoklarını sorun mutlaka. Yoksa benzer fiyatlı ürünlerle değiştirilebilir.
Yazmayı unutmuşum. Ryzen'e geçersen diye RAM'i 3000MHZ tutmuştum eğer İntel alırsan 2400 veya 2666MHZ bir RAM alabilirsin Nanokatalog'dan
Bunu da dikkate alacağım sağolun. 3.000 TL altına zaten artık bir şey almak da zor oldu. Ilerleyen günlerde de kampanya harici düşüşler olacağa benzemiyor.

Fiyat tam çıkmamış ama şu anda 2300 lira civarı. Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz bunu alabilirsiniz.
Screenshot_20180516-223201~2.jpeg
Screenshot_20180516-204958~2.jpeg

İtopya sitesinde de aslında güzel bir ürün var. Yalnız HDD bende olmasına rağmen burda özelleştirme yaptırmıyor. SSD koymak istedim onun yerine HDD zorunlu tutulmuş. Diğer türlü bu parçaları tek tek toplayınca baya pahalı oluyor bunu da alabilirim aslında. SSD olmayıp HDD olacak bir de FSP güç kaynağı değil Corsair güç kaynağı olacak bu şekilde ama sorun olacağını düşünmüyorum. Yine de fikir alırsam güzel olur.
Eki Görüntüle 298433
O PSU'lar kronik sorunlu hocam. Ses yapıyor. Kullanmayın derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı