2200 TL sistem toplama

APU işlemcilerde çift kanal RAM çok önemli fakat 8x2 daha iyi olur. 4x2 yaparsınız yüksetmeye açık olmaz. Bütçe yoksa şu anda 8 alın sonradan bir 8 daha eklersiniz.
anladım hocam. Teşekkürler
16 GB RAM'e gerek yok ne alaka 2x4 değil de 1x8 alsanız iyi olur frekans hızı olarak.
Apu sistemlerde çift kanal ram performansı acayip derecede etkiliyor

Galiba biraz konuyu yanlış yazdım. Elimde kasa, PSU, RAM ve SSD var. Ben sadece anakart, ekran kartı ve işlemci alacağım. RAM'i de ilerleyen günlerd artırırım. Şimdi GTX750 Ti i3 10100F veya GT1030 i3 10100F düşündüm YouTube da incelemeleri var gayet güzel performans veriyor her iki sistemde. Sizce bunlar nasıldır, alınır mı? Dediğim gibi Ultra ayarlarda oynamam.
Ana kart: Biostar H410MH Intel LGA1200 DDR4 mATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
işlemci: Intel Core i3-10100F 3.6 GHz LGA1200 6 MB Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri
ekran kartı: MSI RX 550 2GT LP OC 128 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
2304 TL sıkıntı olur mu?

Apu işlemcinin içindeki grafik işlemcisi olan VEGA 11 RX 550'den performanslı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını upgrade edecekseniz İ3 10100F + GT 1030, GTX 750 Ti bir sistem, yoksa APU sistem.

sıkıntı olmaz fakat @Recx and Flex in de dediği gibi vega 11 rx 550 ve gt 1030 dan daha performanslıymış

Herkese teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Çok kararsız kalmıştım Apu mu yoksa gt 1030 veya rx550 mi diye. Galiba apu alacağım. Eğer ileride elime biraz para geçerse apunun yanına birde ekran kartı taktım mı tadından yenmez :) Tekrardan teşekkürler :)

sıkıntı olmaz fakat @Recx and Flex in de dediği gibi vega 11 rx 550 ve gt 1030 dan daha performanslıymış

Herkese teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Çok kararsız kalmıştım Apu mu yoksa gt 1030 veya rx550 mi diye. Galiba apu alacağım. Eğer ileride elime biraz para geçerse apunun yanına birde ekran kartı taktım mı tadından yenmez :) Tekrardan teşekkürler :)
3400G’ye 2060 bile takabilirsiniz hocam (daha üstünü denemeyin.

Geri
Yukarı