2200 TL'ye Sistem Tavsiyesi

• Konuyu başlatan chimera
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 1B
Bu mantıkla bilgisayar almasın o zaman. Her iki ekran kartını da kullandım zaten oc yaparak r9 280, r9 280x performansı veriyor. Pentium g 3258 tamam fiyatına göre iyi işler yapıyor ama bu kadar da abarmaya gerek yok. Diğer i5 alanlar satsın o zaman işlemcilerini gereksiz para vermişler.

Neden i5 sahipleri işlemcisini satıyor? G3258'in özel seri bir işlemci olduğunu zaten söyledik. Aradaki fiyat farkının sebebi performans değil çekirdeklerdir. G3258, 200 lira ile neler yapılabileceğini göstererek zaten kendini kanıtladı. Ancak uzun ömürlü olmamasının sebebi güncel oyunlardaki 4 çekirdek zorunluluğu. Böyle fırsat 20 yılda bir gelir zaten bırakın da Intel ufak bi jest yapsın, bu konuyu daha fazla tartışmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

R9 280 ile 280x arasındaki farkın az olduğu doğru. Ben 280x almanızı önermiyorum 280 alın arta kalan parayla kasayı yükseltebilirsiniz, işlemci belki i3 4160 olabilir. Bence R9 280 + i3 4160 alın işlemci soğutucusuna da gerek kalmayacak bu durumda onuda çıkarabiliriz, G3258'den daha iyi olacaktır. F/P işlemcisi olduğu kesin herkes tarafından biliniyor fakat fazla abartıldı o işlemci, hayal kırıklığı yaratabilir bazı konularda. Örneğin G3258 ile R9 280x gibi güçlü bir karttan performans alabilmek için fazla programları kapatmak, Chrome'u kapatmak falan gerekebilir Windows 8 ile artan arka planda güncelleme virüs taraması gibi şeyler bile oyun performansını etkiler hale gelir, çünkü çekirdek sayısı az bu durumda aynı anda yapılan iş sayısının da az olması lazım.

Son düzenleme:
Amd X6 6300 işlemci ve Hd6850 ekran kartlı bir sistem kullanıyorum harkulade bir performans alıyorum. Pentium parası bence amd almak çok daha mantıklı. Amd x6 6300 sınıfında çok performanslı bir işlemci. Bu konuda tartışmayın ve kıyaslamayın. Kimisi i7 denk falanda diyor o kadar değil komikleşmeyelim g3258 için. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı