22000TL laptop önerisi

Hocalarım öncelikle hepinize teşekkür ederim. Konuda biraz eksik konuşmuşum workstation olarak halihazırda bir 9900K ve 2080 barındıran kasam var bunu portatif olması açısından alacağım tamam evde ofiste kasa işlevsel lakin taşınması gerektiği zaman böyle bir şey şart oluyor.
İ9 9900K RTX2080
i7 9700K RTX2080
Bütçeyi az daha arttırıp i9 olanı alırsan çok daha iyi olur.
Ekranları 4K.

4K olması pek hoşuma gitmedi açıkcası çünkü 2080 bile olsan 4K altında sönük kalabiliyorsun onun yerine Full HD 144Hz tercih ederim. Kasalı sistemimde 2K 144Hz kullanıyorum henüz 4K sırtlanacak sistem gelmeden 4K kullanma taraftarı değilim. Ama öneriniz için teşekkür ederim. :)

Hocalarım öncelikle hepinize teşekkür ederim. Konuda biraz eksik konuşmuşum workstation olarak halihazırda bir 9900K ve 2080 barındıran kasam var bunu portatif olması açısından alacağım tamam evde ofiste kasa işlevsel lakin taşınması gerektiği zaman böyle bir şey şart oluyor.

4K olması pek hoşuma gitmedi açıkcası çünkü 2080 bile olsan 4K altında sönük kalabiliyorsun onun yerine Full HD 144Hz tercih ederim. Kasalı sistemimde 2K 144Hz kullanıyorum henüz 4K sırtlanacak sistem gelmeden 4K kullanma taraftarı değilim. Ama öneriniz için teşekkür ederim. :)
O zaman ağır işlerinizi masaüstünde yapın dizüstünde 9750H 2070 bir model alın yeterli olur

Bu bütçedeki laptopların çoğu maalesef 4K.

O zaman ağır işlerinizi masaüstünde yapın dizüstünde 9750H 2070 bir model alın yeterli olur.

Yüksek ekran kartı isteme nedenim şimdi biraz daha fazla vereyim ama beni 2 yıl fazla götürsün mantığından dolayı.

Belli ki laptopu iş yerinde dışarıda vesaire kullanmak için alacaksınız. Bence burada kriter soğutma performansı olmalı. Zira tam fan hızında iş yerinizdekileri rahatsız edebilecek güçte ses çıkarır bu makineler. Soğutma performansında kullanılan bakır soğutma boruları kalitesi, sayısı, fan kalitesi ve fan sayısı bakımından en iyisi MSI'dır. ASUS Zephyrus modellerinde soğutmayı iyileştirmek amacıyla alt arka kısma yükseltme ekledi ama kanımca hâla MSI seviyesine yetişmiş değil. Ben bu modeli öneriyorum:
MSI GS75 Stealth 9SF-275XTR Intel Core i7 9750H 32GB 512GB SSD RTX2070 Freedos 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar
Muadillerine kıyasla 3 fan taşıdığını belirtirim. Ufak bir undervolt işlemi ile mükemmel olur.

Eki Görüntüle 525489

Şaka bir yana @Windows 7 Haklı. Eşzamanlı olarak işlemci uzun vadede yetersiz kalabilir. Laptop kategorisi için eşsiz bir cihaz. Ama o bütçenin yarısına 9700k RTX2080 sistem toplanır. Üstüne 2k-4k monitör alınır.
Yazmayın artık ya. Tabii ki masaüstü toplanır ama adama sanki "Aptal seni" dermiş gibi her laptop başlığının altında aynı yorum.

Yazmayın artık ya. Tabii ki masaüstü toplanır ama adama sanki "Aptal seni" dermiş gibi her laptop başlığının altında aynı yorum.
Önyargılarınızla sizi başbaşa bırakıyorum. Konu sahibini anlayabiliyorum çünkü ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum. Konuda hem oyun oynayıp hem ağır programlar çalıştıracağını söylemiş bu pekala günümüzde 6C 12T i7-9750H ile yapılabilir. Ancak uzun vadede iş parçacığı üzerine çalışan yazılımlar ve oyunlar daha fazla iş parçacığı çalıştırmak istediğinde uzun vadede darboğaza gidecek. Bu yüzden masaüstü önerdim ki zaten kendisinde de masaüstü bir sistem varmış. Benim anlamadığım konu sahibi ile gayet olumlu bir şekilde iletişim kurduğumuz halde siz neden beni yargılama zahmetine giriyorsunuz size mi kaldı? Konu sahibi ile aramda bir tartışma yok-benim ne demek istediğimi de çok iyi anlıyor bakarsanız mesajlarımı beğendiğini görebilirsiniz. Boş duyar kasmayın yeter.
Dipnot: Mesajda 9700K demişim. Uzun vadede en iyi çözüm masaüstü Ryzen 7-9 işlemciler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı