7600 TL laptop önerisi

Bütçe
7600
Anlık yaşama dostum, ileriye de düşün. Ben Rust'u oynamaya çalılıyorum 8 GB RAM ile ama imkansız mesela. Sistemi zorlayacak bir olay olduğunda bu adam ne yapacak? Mesela AutoCAD'de büyük bir projede yetecek mi 8 GB RAM?
İleriye yönelikte sonrasında alsın 8gb ram. Sonrasında eklenemiyor sanki.
Dell Latitude 3510-N018L351015EMEA_UBU i7-10510U 8 GB 256 GB SSD 2 GB MX230 Ubuntu Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-intel-core-i5-1135g7-8gb-512gb-ssd-mx350-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-a1cey-001-p-HBV000015WJ6J?magaza=BOZDAN Teknoloji&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBV000015WJ6J&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

Arkadaşlar sizce bu bilgisayarlar nasıl, iyi mi ve siz olsanız hangisini alırdınız? Bir de Max 7600 TL olmak şartıyla hem genel kullanımda işte kullanılabilecek hem de güzel bir seviyede oyun oynatcak laptop öneriniz var mıdır? ( Gaming laptop ve masaüstü topla demeyiniz lütfen)
Güzel seviye oyun demekten kastım GTA'da falan 60 FPS, CS'de 80 FPS falan.
Hocam niye gaming laptoplar olmaz?
Anlık yaşama dostum, ileriye de düşün. Ben Rust'u oynamaya çalılıyorum 8 GB RAM ile ama imkansız mesela. Sistemi zorlayacak bir olay olduğunda bu adam ne yapacak? Mesela AutoCAD'de büyük bir projede yetecek mi 8 GB RAM?
gtx 1650 ekran kartını değiştiremeyecek ama 8 gb ram eklenebilir.

Hocam yanlış anlamayın ama konuyu açan arkadaşın AutoCAD kullanacağını sanmam.
Lütfen tekrar yanlış anlamayın ileride RAM eklenebilir ancak ileride 1650 ekran kartı 1650 Ti'a yükseltilmez.

Hocam yanlış anlamayın ama konuyu açan arkadaşın AutoCAD kullanacağını sanmam.
Lütfen tekrar yanlış anlamayın ileride RAM eklenebilir ancak ileride 1650 ekran kartı 1650 Ti'a yükseltilmez.
Hocam aman aman bir fark olmayacaktir aralarında, haklısınız yükseltilemez ama ben ısıdan dolayı da sıcak bakmadım yalan söylememek gerekirse.

İki arkadaşın mesajlarına göre yanıt vereyim. Bence de IdeaPad almanızda fayda var. Abrada TI ekran kartı var diye almayı pek tavsiye etmem. zaten versus.com da 1650 daha yüksek. İşlemci ve SSD olarak bakarsak yine IdeaPad tarafı daha üstün. Ayrıca İdeaPad daha uygun fiyatlı. Aradaki farkla windows 10 key alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz de. Karar size kalmış.

İki arkadaşın mesajlarına göre yanıt vereyim. Bence de Ideapad almanızda fayda var. Abra'da Ti ekran kartı var diye almayı pek tavsiye etmem. Zaten versus.com da 1650 daha yüksek. İşlemci ve SSD olarak bakarsak yine Ideapad tarafı daha üstün. Ayrıca Ideapad daha uygun fiyatlı. Aradaki farkla Windows 10 Key alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz de. Karar size kalmış.

Hocam versus kıyaslamalarına göre çöp bile alınmaz 1650 Ti daha iyi 1650'den. Isınıyor diye Ti tercih etmeyebilirsiniz bunu anlayışla karşılıyorum ancak 1650 Ti 1650'den daha performanslıdır.
(Monster alınmasını savunmuyorum)
Versus sitesi özellikle telefon tablet işlemcilerinde çok hatalı puanlamalar yapıyor öyle görünüyor ki bilgisayar tarafında da pek mantıklı puanlamalar yapmamış.
1650-1650 Ti FPS testi;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı