2200G ile 6600 düşük FPS veriyor

Hocam 5500 iyi değil 5600 çok daha iyi ama bir fayda sağlamayacak demeniz yanlış RTX 3060 ve 5500 ile hiç darboğaz yaşamadım daha.

Tabii ki şu anki Tofaş'ın yanında Ferrari olacaktır ama 16 MB önbellekli işlemciye para bayılacağına RX6600 yanına 5600 takıp ömürlük yapmak daha mantıklı darboğaz yapar demiyorum zaten 5600 5500 yerine tercih edilmeli diye öneriyorum.

17 dk yapmış sorun ne ki? zaten 10 dk önerilmiyor mu?

Kim öneriyor? Normalde VRAM'lerin içinden geçen bir yazılımdır Furmark daha önce ekran katı öldürmüşlüğü çok var. Bunun yerine yapılacak daha sağlıklı stabilite, benchmark ve stres testleri bulunuyor.

Tabii ki şu anki Tofaş'ın yanında Ferrari olacaktır ama 16 MB önbellekli işlemciye para bayılacağına RX6600 yanına 5600 takıp ömürlük yapmak daha mantıklı darboğaz yapar demiyorum zaten 5600 5500 yerine tercih edilmeli diye öneriyorum.
Hocam o zaman böyle yazarsanız daha iyi olur, bir fayda sağlamaz dediğinizde sanki darboğaz yapacak diyorsunuz gibi oluyor.

O FurMark testi nedir öyle senelik mi yaptın? Kart öyle ölmez az gelmiş.

Sorununa gelirsek 2200G, 6600 için zayıf ve 4/4 bir işlemci RAM'lerin de yavaş. Sistemin tabanını yükseltmen gerekli.

Hocam şu anda donanımı yükseltmem pek mümkün değil en azından 2-3 ay para denkleştirmen gerekiyor bu süre zarfında kullanmam sorun çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu anda donanımı yükseltmem pek mümkün değil en azından 2-3 ay para denkleştirmen gerekiyor bu süre zarfında kullanmam sorun çıkartır mı?

Bir sorun olmaz lakin performans sıkıntısı yaşayacaksın dengesiz bir ikili olmuşlar. Sen BIOS'unu güncelle şimdiden bütçe sıkıntın varsa ilk etapta ikinci el veya sıfır 3300X kovalayabilirsin hem anakartına uyumlu hem de ciddi anlamda güçlü (ben 6600 XT ile kullanıyorum). Bütçe fazla olursa 5600 kovalanabilir.

Bu tek başına sistemin rahatlamasına yeter, sonrasında elindeki RAM'leri satıp hızlı modellere geçmeni tavsiye ederim. 3200-3600Mhz iyidir.

Böyle kullanmanız bir sorun çıkarmaz sadece ideal performansa ulaşamazsınız. Paranız çıkarsa almışken R5 5600 alın ileride ekran kartı değiştirirseniz de sizi memnun edecek bir işlemci olur arkadaşın dediği gibi daha uzun süre dayanır. Ama R5 5500 de sorununu çözer satın alımınızı yaparken bu detayları göz önünde bulundurarak alışveriş yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olmaz lakin performans sıkıntısı yaşayacaksın dengesiz bir ikili olmuşlar. Sen BIOS'unu güncelle şimdiden bütçe sıkıntın varsa ilk etapta ikinci el veya sıfır 3300X kovalayabilirsin hem anakartına uyumlu hem de ciddi anlamda güçlü (ben 6600 XT ile kullanıyorum). Bütçe fazla olursa 5600 kovalanabilir.

Bu tek başına sistemin rahatlamasına yeter, sonrasında elindeki RAM'leri satıp hızlı modellere geçmeni tavsiye ederim. 3200-3600Mhz iyidir.
Çok yardımcı oldunuz herkese çok çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı